БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ У ЧЕРКАСЬКОМУ ДНЗ

Дата: 31.10.2017 13:00

23 жовтня 2017 року в Черкаському ДНЗ пройшли батьківські збори з елементами тренінгу «Від дошкільника до школяра». Готуючись до зборів педагоги окреслили для себе завдання: урізноманітнити форми роботи з батьками; розширити і збагатити знання щодо ролі емоційної сфери у становленні особистості дитини та відпрацьовувати навички емпатійного реагування на дитячу поведінку; виховувати педагогічну компетентність батьків. Знайомство з новим колективом батьків пройшло у незвичайний спосіб: вони самостійно виготовили фігурку, уявляючи, що це їх маля, та написали на ній позитивні твердження про свою дитину. Кожна мама розповіла про свою дитину та про себе. Всі фігурки були символічно розміщені навколо емблеми нашого садочка – вийшла одна велика дружня родина з чудовими, неповторними, прекрасними дітьми. Надалі батькам запропонували заповнити анкету, питання в якій були такими ж як і напередодні задавали дітям. Після заповнення анкети батькам був запропонований до перегляду відеоролик з роздумами малят про школу, з розповідями про свої улюблені іграшки та про те, як вдома їх лагідно називають батьки. Виконуючи тренінгові вправи батьки ніби поринули у світ свого дитинства і, подивились на світ очима своїх дітей. Вихователь Курська Вікторія торкнулась найтонших струн душі батьків. Вправа «Інструкція» дала батькам розуміння про те, що кожна дитина розуміє світ по своєму, і що необхідно дошкільнятам давати можливість самостійно вирішувати невеличкі проблеми та висловлювати свою думку. А ось вправа «Статуя» шокувала батьків, адже вони зрозуміли, що забороняючи дитині пізнавати світ, радіти його красі, вони втрачають зв'язок зі своєю дитиною та виховують емоційних калік. Головна думка, яку педагоги намагались донести до батьків – це та, що для успішної адаптації до шкільного життя потрібні психологічна стабільність, висока самооцінка, віра в свої сили і навички соціальної поведінки. Це набагато важливіше, ніж уміння читати і рахувати. Для дитини дуже важливе вміння встановлення теплих відносин з учителем та однокласниками. І, звичайно ж, без підтримки батьків ніяк не обійтись.