Рятувальники закликають святкувати свята безпечно!!!

Дата: 27.04.2021 12:09

Попереду святкування Великодня та Травневих  свят. Свята – це «спекотний» період роботи для рятувальників. Через нехтування елементарними правилами пожежної безпеки під час відпочинку зростає ймовірність виникнення пожеж на відкритих територіях. Найчастіше горить трава, очерет, ліс. У більшості випадків причиною виникнення лісових пожеж є людина, яка необережно поводиться із вогнем, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.

Співробітники 6-го державного пожежно-рятувальна загону ГУ ДСНС України у Донецькій області закликають бути вкрай обережними під час відвідування лісів та зелених насаджень, відпочинку на берегах річки, адже не загашений недопалок, багаття, залишене без нагляду відпочивальників, можуть спричинити велику біду. Пам’ятайте, що не можна випалювати траву та інші рослинні рештки та розпалювати багаття в лісі. Категорично заборонено звалювати та спалювати сміття у лісових насадженнях. Крім того забороняється палити у лісі! Не кидайте не погашені недопалки сигарет на землю!

Що робити в разі виникнення пожеж в екосистемах

— не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;

— з небезпечної зони, до якої наближається полум`я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму поширення вогню;

— якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або прикрийте ніс та рот мокрим одягом;

— будьте обережні в місцях загоряння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

Якщо ви помітили загоряння у екосистемах – одразу зателефонуйте до Служби порятунку «101».

Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує ваші шанси не потрапити у надзвичайну подію та зберегти своє життя і здоров’я!

При виявленні підозрілих вибухонебезпечних предметів:

- негайно повідомте чергові служби цивільного захисту за телефоном 101або органи поліції за телефоном 102;

- не підходьте до вибухонебезпечного предмету, не торкайтеся і не пересувайте його, не допускайте до знахідки інших людей, за можливістю огородіть місце знахідки;

- припиніть усі види робіт у районі виявлення вибухонебезпечного предмету;

- не користуйтеся засобами радіозв’язку, мобільними телефонами (вони можуть спровокувати вибух);

- дочекайтеся прибуття фахівців, вкажіть місце знахідки та повідомте час її виявлення людей.

Пам'ятайте, що необдумана та необережна поведінка може коштувати життя! При дотриманні цих правил ви збережете своє життя, життя своїх рідних,  близьких та оточуючих.