Рятувальники Слов`янська нагадують правила поводження на водних об’єктах

• 123

Тепла погода традиційно спонукає громадян вирушати на відпочинок до водойм. Здебільшого, це найближчі до місця проживання річки, озер, або ж ставки. Однак зручно не означає безпечно. Саме тому, найбільша кількість трагічних випадків фіксується саме на таких "диких" місцях відпочинку.

Так, з початку літа на водоймах країни потонуло вже 242 людини, з них - 39 дітей. Тільки за добу 5 липня кількість утоплень становила 8 осіб. Переважна більшість випадків сталися через грубі порушення правил безпеки.

Шановні громадяни! Рятувальники нагадують, що під час відпочинку біля води заборонено:

•  купатися в місцях, які не визначені місцевими органами влади та не обладнані для купання людей;
  •  вилазити на попереджувальні знаки, буї, бакени;
  •  стрибати у воду з човнів, катерів, споруджень не призначених для цього;
  •  купатися наодинці;
  •  використовувати для плавання такі небезпечні засоби, як дошки, колоди, камери від автомобільних шин та інші знаряддя, не передбачені для плавання;
  •  плавати на плавзасобах біля пляжів та інших місць, які не відведені для купання;
  •  вживати спиртні напої до та під час купання;
  •  підпливати близько до плавзасобів, які йдуть неподалік від місць купання;
  •  допускати у воді небезпечні ігри, які пов’язані з обмеженням руху рук і ніг;
  •  подавати помилкові сигнали небезпеки, жартувати, пустувати;
  •  дітям, які не вміють плавати, заходити глибше, ніж до пояса;
  •  купання дітей без супроводу дорослих.

Пам'ятайте, що найбільш дієвий превентивний метод — це ваша власна обачність!