Бережіть хліб від вогню!

Дата: 27.07.2021 10:40

Розпочався  час збирання жниви. Це особливо напружений період для Служби порятунку та для фермерів. Додаткову загрозу становить суха та посушлива погода, недостатня кількість опадів, енергонасичені хлібозбиральні агрегати, які нерідко знаходяться у не справному стані, а також людська недбалість та безвідповідальність. У даний період найменша необережність з вогнем, недбало викинутий сірник чи недопалок біля насаджень зернових культур, може призвести до страшних наслідків.

Служба порятунку закликає громадян та фермерів, додержуватися простих правил пожежної безпеки, зокрема:

Забороняється:

• робота тракторів, самохідних шасі, автомобілів та іншої збиральної техніки без капотів або з відкритими капотами (для запобігання потраплянню соломи на випускний колектор двигуна). На комбайнах та інших машинах з двигунами внутрішнього згоряння, які не мають капотів, випускний колектор повинен бути захищений металевим щитком, що закриває його вздовж усієї довжини зверху та збоку;
  •  застосування паяльних ламп для випалювання пилу радіаторів двигунів;
  •  заправляння збиральної техніки у хлібних масивах;
  •  заправляння машин у нічний час у польових умовах;
  •  розводити багаття на полях та біля них;
  •  спалювання стерні та пожнивних залишків.