Рятувальники застерігають громадян від спалювання трави та залишків сухої рослинності.

  • 157

 З кожним днем із-за спекотної сухої погоди пожежно-рятувальні підрозділи все частіше залучаються до ліквідації пожеж у природних екосистемах: внаслідок необережного поводження з вогнем чи звичайної необачності, горить суха рослинність та її залишки на відкритих територіях.

 Невинні, на перший погляд, спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, загрожувати знищенням житлових будівель та життю людей.

 Рятувальники застерігають: ніколи не підпалюйте суху траву у лісі, на полі, городі, біля своїх будівель! Будьте обережні з джерелами відкритого вогню, із сірниками та цигарками. Якщо ви помітили невелике загоряння трави або тліючу підстилку від покинутого багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (ще потрібно почекати й переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з'явитися знову). Якщо пожежу неможливо загасити самотужки – негайно телефонуйте до оперативно-рятувальної служби «101», повідомте про виявлений осередок загоряння та вкажіть точне місце його знаходження.

 Лише спільними зусиллями рятувальників та свідомим ставленням громадян можна створити надійний заслін від масштабних пожеж!