27 cічня — Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. 

  • 205

 

 

Чому про це важливо пам’ятати?

«Голокост знищив третину євреїв і незліченну кількість представників інших національностей. Він слугуватиме людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження», — зазначено у резолюції Генасамблеї ООН «Пам’ять про Голокост».

Чому це важливо. Вшанування Голокосту допоможе наступним покоління зберегти пам’ять про цю трагедію та не допустити у майбутньому актів геноциду.

Детальніше. Для відзначення Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту обрали 27 січня. Саме цього дня у 1945 році війська першого Українського фронту звільнили один із найбільш нацистських таборів смерті — Аушвіц-Біркенау на території Польщі. За оцінками науковців, через нього пройшло 1,3 мільйона людей. Майже усі з них загинули. Зараз Аушвіц став символом нацистських злочинів. Україна доєдналася до відзначення цієї дати тільки у 2012 році, попри те, що була однією з шести країн-ініціаторів прийняття основного документа. 

 

Контекст. Оголосивши 27 січня Міжнародним днем пам’яті жертв Голокосту, Генасамблея ООН закликала усіх держав-членів розробити просвітницькі програми для своїх громадян, аби вони не забули ці події та не допустили їх у майбутньому, а також охороняли як пам’ятки історії місця> де масово вбивали євреїв.