До відома жителів громади!

Дата: 12.07.2020 10:07

Шановні громадяни!

У зв'язку з встановленням стійкої сухої погоди і 5 класу пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) і з метою запобігання виникненню лісових пожеж в лісових масивах на території Черкаської ОТГ розпорядженням голови Донецької області, керівника військово-цивільної адміністрації від 19.06.2020 року № 623 / 5-20 «Про заборону відвідування на території Донецької області лісових масивів в пожежонебезпечний період 2020 року» заборонено в період надзвичайної небезпеки:

Відвідування лісових масивів;Заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

• Розведення багать у лісі;
  • Випалювання трави та інших рослинних залишків на землях лісового фонду та інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісових масивів (в тому чисі проводити сільськогосподарські пали)
  • Палити, кидати в лісових масивах непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, обладнаних для цієї мети;
  • Звалювати і спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.

Просимо всіх дотримуватися правил пожежної безпеки в лісових масивах і екосистемах на території Черкаської ОТГ.

Нагадуємо,що Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)» № 556-ІХ, який Верховна Рада ухвалила на позачерговому пленарному засіданні 13 квітня 2020 року.

Нові штрафи:

за забруднення атмосферного повітря - від 30 600 до 61 200 грн;
за пошкодження рослинного покриву - від 91 080 грн до 153 000 грн;
за порушення вимог пожежної безпеки в лісах - від 1053 грн до 4059 грн для громадян; від 4059 грн до 15 300 грн - для службовців;
за знищення або пошкодження лісу вогнем - від 4059 грн до 15 300 грн для громадян; від 10 710 грн до 30 600 грн - для службовців;
за самовільне спалювання трави - від 3060 грн до 6120 грн для громадян; від 15300 грн до 21 420 грн - для службовців;
за підпал трави природно-заповідного фонду - від 6120 грн до 12 240 грн для громадян; від 21 420 грн до 30 600 грн - для службовців.

Центр безпеки громадян Черкаської селищної ради.