Інформація про стан виконання бюджету Черкаської селищної територіальної громади Краматорського району Донецької області за 2022 рік

Інформація

про стан виконання бюджету Черкаської  селищної територіальної громади Краматорського району Донецької області

за 2022 рік

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України бюджет Черкаської селищної територіальної громади на 2022 рік був затверджений рішенням селищної ради від  22.12.2022 № 8/16-599.

Виконання бюджету територіальної громади до 24 лютого 2022 року та під час дії правового режиму воєнного стану здійснювалося виконавчим комітетом селищної ради, а після утворення Указом Президента України від 04.07.2022 № 15/2022-рп Черкаською військовою адміністрацією відповідно до повноважень, наданих Законом України "Про правовий режим воєнного стану", з урахуванням повноважень,  передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Протягом дії правового режиму воєнного стану видатки бюджету територіальної громади здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

За 2022 рік до загального фонду бюджету Черкаської селищної територіальної громади надійшло 19,1 млн грн власних та закріплених доходів, що на 58 % або на 13,9 млн грн менше у порівнянні з 2021 роком, в тому числі в результаті зарахування (відповідно до положень статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з метою сталого проходження опалювального періоду 2021/2022 років) додаткових 4 % податку на доходи фізичних осіб 0,7 млн грн.

Стан виконання дохідної частини бюджету Черкаської селищної територіальної громади в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України пояснюється, в першу чергу, тим, що її територія знаходилась в районі активних бойових дій, що зумовило знищення та пошкодження земельних ділянок що призвело до неможливості збору врожаю бюджетоутворюючих підприємств таких як СФГ «Верес», ФГ «АГРО-Р». Призупинення діяльності ПрАТ «СКВЗ», а також прийняттям на державному рівні законодавчих змін щодо запровадженням низки податкових пільг.

За 2022 рік до загального фонду бюджету селищної територіальної громади надійшло 42,6 млн грн міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, в тому числі базова дотація – 12,7 млн грн або 100 % до плану.

Видаткова частина загального фонду бюджету селищної територіальної громади з урахуванням видатків, що здійснюються за рахунок трансфертів з бюджетів інших рівнів, виконана в сумі 63,2 млн грн, з них на утримання бюджетних установ соціально-культурної сфери (заклади освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту , соціального захисту) спрямовано 15 млн грн.

Незважаючи на напружений стан виконання бюджету Черкаської селищної територіальної громади в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери із нарахуваннями на неї по закладах, що фактично здійснювали свою діяльність, а також оплату простою (з урахуванням особливостей, внесених з цього питання до законодавчих та нормативно-правових актів в умовах дії правового режиму воєнного стану).

Крім того, згідно із законодавчо визначеними повноваженнями щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання місцевих програм були передбачені кошти для впровадження повноважень місцевих органів влади в різних сферах діяльності, в тому числі з урахуванням впливу правового режиму воєнного стану.

З місцевого бюджету спрямовані кошти на формування матеріального резерву для реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій, придбані матеріали на ліквідацію пошкоджень об’єктів комунальної власності, житлового фонду, що постраждали в результаті обстрілів території громади з боку держави-агресора.

На обігрів пунктів незламності за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади спрямовані кошти на закупівлю паливної пелети.

За рахунок коштів бюджету територіальної громади відповідно до Програми, затвердженої розпорядженням начальника ВА № 55/01-04 від 04.11.2022 «Про внесення змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Черкаської селищної ради Донецької області на 2022 рік»  здійснювалися заходи з територіальної оборони,  а також з метою  посилення зміцнення обороноздатності держави в межах повноважень, наданих законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану».

Також у 2022 році було організовано та здійснено роботу із безоплатного забезпечення деревиною паливною населення Черкаської селищної територіальної громади як такої, територія якої є прилеглою до зони проведення воєнних (бойових) дій, зокрема за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на зазначені цілі витрачено 1,7 млн грн.