Cимволіка громади
Герб Черкаської об’єднаної територіальної громади
Герб Черкаської об’єднаної територіальної громади мовою символів та алегорій відображає її історико-культурні і природні особливості. Герб являє собою геральдичний щит із закругленою нижньою частиною. Радіус заокруглення дорівнює ½ ширини щита. Співвідношення висоти і ширини складає 8 до 7. В зеленому полі щита з золотим краєм у вигляді соняшника, обрамленого синьою стрічкою - золотий вітряний, дощатий чотирикрилий млин, прикрашений рушником з зображенням квітів .
Щит обрамлений золотим декоративним картушем з зображенням гілок сосни і увінчаний золотою сільською короною. В основі герба напис «Черкаська громада» та цифра «2015» – рік утворення громади.
Прапор Черкаської територіальної громади
Прямокутне полотнище зі співвідношенням сторін 1:1 – 90 х 90 см. , розділене по діагоналі на два трикутних поля – жовте зверху та зелене внизу. На зеленому полі - золотий вітряний, дощатий чотирикрилий млин, прикрашений рушником з зображенням квітів. За розміром зображення млин не перевищує ¼ площі полотнища Прапора.
Опис зображень :
Млин є традиційним символом праці, удачі та завзятості. Це символ старанності, руху вперед, подолання труднощів та досягнення успіху. Крім того, млин – це образ багатої нематеріальної культурної спадщини. Чотири лопаті млина символізують, що до складу громади увійшли 3 сільських ради та 1 селищна: Привільська, Прелесненська, Олександрівська та Черкаська.
Рушник є символом чистоти та гостинності, це український оберіг, побажання щасливого майбутнього в новому житті. Рушник прикрашено узором із мальв пурпурового кольору. Цей узор повторює місцеву вишивку19 століття, якою прикрашали рушники.
Соняшник – це символ сонця, життя, радості, мирного існування мешканців громади та втіленням їх мрій та сподівань на щасливе майбутнє. 11 пелюсток соняшника символізують 11 населених пунктів, які увійшли до складу громади ( смт Черкаське, села – Новомиколаївка, Іванівка, Шнурки, Прелесне, Майдан, Привілля, Олександрівка, Маячка, Новоселівка, Троїцьке). Також соняшник вказує на сільськогосподарську направленість діяльності громади. В середині соняха знаходяться чорні, жовті та білі трикутники. Чорні – символізують родючі чорноземні ґрунти, білі - багаті родовища вапняку, жовті - родовища піску та їх промисловий видобуток. Синя стрічка, яка обрамляє соняшник, символізує річку Сухий Торець. Вона зв’язує усі населені пункти у єдине ціле.
Сосна – символ довголіття, відродження, непорушності та подолання труднощів і проблемних ситуацій.
Кольори:
Зелений– символізує достаток, радість, здоров’е, природу та молодість.
Чорний – символ багатства надр
Пурпур – символ влади, слави, мужності та старовини
Синій– символ водних просторів. Також синій колір алегорично відображає природне багатство та екологічну чистоту місцевих земель.
Метали:
Золото – символізує багатство , стабільність, силу, вірність, чистоту та справедливість
Срібло – символізує мудрість, благородство, надію та мир.
Порядок використання символіки
Зображення Герба встановлюється :
- на головному фасаді будинку селищної ради;
- у сесійній залі селищної ради;
- у службових кабінетах селищного голови та секретаря селищної ради;
- на знаках при в’їзді на територію громади .
Зображення Герба може використовуватися:
- на бланках організаційно-розпорядчих документів селищної ради;
- на дошках пошани, бланках грамот та подяк селищної ради, рекламних щитах в оформленні при проведенні свят, фестивалів, військово-спортивних змагань, виставок, у декоративному оздобленні архітектурних споруд;
- при виготовленні різного виду друкованої та рекламно-сувенірної продукції: поздоровних листівок, конвертів, запрошень, бланків, проспектів та інших видів друкованої продукції, сувенірів, виготовлених у різній техніці рекламної продукції товаровиробників.;
- в інших випадках, узгоджених з селищною радою.
Прапор піднімається на фасаді приміщення селищної ради (або в іншому відведеному місці):
- в дні державних свят України та дні жалоби (з чорною стрічкою);
- під час проведення сесій селищної ради;
- у дні прийому офіційних делегацій;
- під час всіх урочистих церемоній та свят.
Прапор та Герб використовуються:
- як елемент святкового оформлення під час урочистих церемоній та свят (День села, фестивалі, виставки та ін.);
- під час урочистої церемонії присяги новообраного селищного голови;
- під час проведення регіональних, господарських, політичних, культурних, спортивних та інших заходів;
. За обставин, коли здійснюється одночасне підняття Державного прапора, прапора України, області, та прапора громади , останній не може перевищувати за розмірами Державний прапор України, прапор області і розміщується справа від них (з боку глядача).
У випадку одночасного підняття прапора громади та прапора організації, фірми, установи, які зареєстровані в громаді , прапор організації повинен не перевищувати розміри прапора громади і розташовуватися справа від нього (з боку глядача).
Прапор може бути піднятий під час церемоній та інших урочистих заходів, які проводять представництва виконавчих органів влади, громадські об'єднання, підприємства, установи та громадсько-культурні організації, фірми, промислові підприємства, незалежно від форм власності.
Всі підприємства, установи, організації та фізичні особи можуть використовувати тільки затверджені зображення Прапора і Герба, а з комерційною метою (реклама товару, фірми, послуги, виготовлення сувенірної продукції та товарів на експорт тощо) - виключно з дозволу селищної ради, на підставі угоди з нею.
За використання символіки з громадян, які займаються підприємницькою діяльністю та юридичних осіб стягується збір відповідно до Положення про збір за право використання символіки Черкаської територіальної громади, яке затверджується селищною радою відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»».
Дозвіл (або письмово оформлена відмова із зазначенням її причини) видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу – один рік. Після закінчення терміну його дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.
Дозвіл на користування зображеннями Прапора і Герба передбачає моральну відповідальність користувача за якість товару, на якому він зображений. У разі втрати популярності товару через погіршення якості, селищна рада має право розірвати угоду з фірмою-виробником. Дія даного пункту Положення не поширюється на культурно-освітні та навчальні заклади, підрозділи та установи Збройних Сил України, юридичних та фізичних осіб, що використовують зображення Прапора і Герба з метою національно-патріотичного, гуманістичного виховання молоді та формування національної самосвідомості громадян України.
Виключні права на використання та контроль за використанням офіційної символіки територіальної громади належать селищній раді.
Не дозволяється без спеціального дозволу і письмового погодження з селищною радою використання прапора і Герба у випадках, не передбачених цим Положенням.
Порушення умов використання символіки та цього положення тягне за собою адміністративну відповідальність згідно з чинним законодавством.