Черкаська селищна військова адміністрація
Краматорського району Донецької області
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Інформація про проведену роботу на території Черкаської  селищної територіальної громади Краматорського району Донецької області начальником Черкаської селищної військової адміністрації

Інформація про проведену роботу на території Черкаської  селищної територіальної громади Краматорського району Донецької області начальником Черкаської селищної військової адміністрації

 

Відповідно до статті 77 Бюджетного кодексу України бюджет Черкаської селищної територіальної громади на 2022 рік був затверджений рішенням селищної ради від  22.12.2022 № 8/16-599.

Виконання бюджету територіальної громади до 24 лютого 2022 року та під час дії правового режиму воєнного стану здійснювалося виконавчим комітетом селищної ради, а після утворення Указом Президента України від 04.07.2022 № 15/2022-рп Черкаською військовою адміністрацією відповідно до повноважень, наданих Законом України "Про правовий режим воєнного стану", з урахуванням повноважень,  передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2022 року № 252 «Деякі питання формування та виконання місцевих бюджетів у період воєнного стану».

Протягом дії правового режиму воєнного стану видатки бюджету територіальної громади здійснювалися з урахуванням черговості платежів, встановленої постановою Кабінету Міністрів України від 09.06.2021 № 590 «Про затвердження Порядку виконання повноважень Державною казначейською службою в особливому режимі в умовах воєнного стану».

За 2022 рік до загального фонду бюджету Черкаської селищної територіальної громади надійшло 19,1 млн грн власних та закріплених доходів, що на 58 % або на 13,9 млн грн менше у порівнянні з 2021 роком, в тому числі в результаті зарахування (відповідно до положень статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з метою сталого проходження опалювального періоду 2021/2022 років) додаткових 4 % податку на доходи фізичних осіб 0,7 млн грн.

Стан виконання дохідної частини бюджету Черкаської селищної територіальної громади в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України пояснюється, в першу чергу, тим, що її територія знаходилась в районі активних бойових дій, що зумовило знищення та пошкодження земельних ділянок що призвело до неможливості збору врожаю бюджетоутворюючих підприємств таких як СФГ «Верес», ФГ «АГРО-Р». Призупинення діяльності ПрАТ «СКВЗ», а також прийняттям на державному рівні законодавчих змін щодо запровадженням низки податкових пільг.

За 2022 рік до загального фонду бюджету селищної територіальної громади надійшло 42,6 млн грн міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, в тому числі базова дотація – 12,7 млн грн або 100 % до плану.

 

Видаткова частина загального фонду бюджету селищної територіальної громади з урахуванням видатків, що здійснюються за рахунок трансфертів з бюджетів інших рівнів, виконана в сумі 63,2 млн грн, з них на утримання бюджетних установ соціально-культурної сфери (заклади освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури та спорту , соціального захисту) спрямовано 15 млн грн.

Незважаючи на напружений стан виконання бюджету Черкаської селищної територіальної громади в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України, було забезпечено своєчасну та у повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери із нарахуваннями на неї по закладах, що фактично здійснювали свою діяльність, а також оплату простою (з урахуванням особливостей, внесених з цього питання до законодавчих та нормативно-правових актів в умовах дії правового режиму воєнного стану).

 

Крім того, згідно із законодавчо визначеними повноваженнями щодо залучення коштів місцевих бюджетів на виконання місцевих програм були передбачені кошти для впровадження повноважень місцевих органів влади в різних сферах діяльності, в тому числі з урахуванням впливу правового режиму воєнного стану.

З місцевого бюджету спрямовані кошти на формування матеріального резерву для реагування та ліквідації надзвичайних ситуацій, придбані матеріали на ліквідацію пошкоджень об’єктів комунальної власності, житлового фонду, що постраждали в результаті обстрілів території громади з боку держави-агресора.

На обігрів пунктів незламності за рахунок коштів бюджету селищної територіальної громади спрямовані кошти на закупівлю паливної пелети.

За рахунок коштів бюджету територіальної громади відповідно до Програми, затвердженої розпорядженням начальника ВА № 55/01-04 від 04.11.2022 «Про внесення змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Черкаської селищної ради Донецької області на 2022 рік»  здійснювалися заходи з територіальної оборони,  а також з метою  посилення зміцнення обороноздатності держави в межах повноважень, наданих законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про правовий режим воєнного стану».

Також у 2022 році було організовано та здійснено роботу із безоплатного забезпечення деревиною паливною населення Черкаської селищної територіальної громади як такої, територія якої є прилеглою до зони проведення воєнних (бойових) дій, зокрема за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету на зазначені цілі витрачено 1,7 млн грн.

 

 

Надання адміністративних послуг

 

В Черкаській селищній територіальній громаді не створено центр надання адміністративних послуг. Виконавчими органами Черкаської селищної ради  надається 71 адміністративна послуга населенню громади.

Так, в продовж 2022 року надійшло 2725 звернень про надання адміністративних послуг, а саме:

-  реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання особи - 171;

- земельні питання - 61;

- документи дозвільного характеру - 2;

- послуги соціального характеру - 2324;

- реєстрація актів цивільного стану - 47;

- нотаріальні послуги - 120.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України ДП «НАІС» з 24.02.2022 тимчасово призупинено доступ до Державного реєстру актів цивільного стану громадян працівнику виконавчого комітету Черкаської селищної ради. Військовою адміністрацією направлені запити до регіональної філії ДП «НАІС» для вжиття відповідних організаційно-технічних заходів щодо відновлення доступу до зазначеного Реєстру.

Також, з 24.02.2022 був заблокований доступ до Реєстру територіальної громади на порталі Державної міграційної служби.  Після віддалення лінії фронту від населених пунктів громади, повернення до роботи у штатному режимі відділів та служб, коли технічні можливості та безпекова ситуація дозволяла забезпечити реалізацію повноважень з оформлення та видачі документів з питань реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання особи відповідальному працівнику виконавчого комітету Черкаської селищної ради було відновлено доступ до Єдиного державного демографічного реєстру та реєстру територіальної громади. З 01.12.2022 поновлено надання наступних адміністративних послуг:

- реєстрація місця проживання/перебування особи;

- рняття з реєстрації місця проживання/перебування особи;

- видача довідки про реєстрацію місця проживання/перебування особи

- видача довідки про зняття з реєстрації місця проживання/перебування особи;

- внесення до паспорта громадянина України відомостей про зміну нумерації будинків, перейменування вулиць (площ, провулків, тощо), населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць, зміни в адміністративно-територіальному устрої;

- видача довідки про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб.

 

Житлово-комунальне господарство

 

  У період з 24 лютого 2022 року по теперішній час, внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, на території населених пунктів Черкаської селищної територіальної громади Краматорського району Донецької області пошкоджень зазнали близько 247 об’єктів. Це житлові будинки, освітні та медичні заклади, приватні підприємства, інша інфраструктура, а саме:

 • 12 багатоквартирних житлових будинків;
 • 160 житлових будинків приватної сектору;
 • 20 об’єктів соціальної сфери;
 • 55 будівель та комплексів.

Об’єкти теплового господарства, водопровідно-каналізаційного, газового господарств не пошкоджено.

Розпорядженням начальника Черкаської селищної військової адміністрації від 20.10.2022 № 42/01-04 створена Комісія з обстеження об’єктів нерухомого майна на території Черкаської селищної територіальної громади, які пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації. Робота комісії з цього напрямку триває.

         Для сталого проходження осінньо-зимового періоду 2022-2023 років  селищною військовою адміністрацією у вигляді гуманітарної допомоги отримано від міжнародних та благодійних організацій отримано 2 генератори та 5 буржуйок. 

             Черкаською селищною військовою адміністрацією за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету, було укладено договір на постачання 674,9676 м³ деревини паливної. На теперішній час 210 м³ деревини було завезено та розподілено між домогосподарствамиТривають роботи з забезпечення домогосподарств Черкаської селищної територіальної громади деревиною паливною. Запланована дата завершення робіт 31 січня 2023 року.

 

Дорожнє господарство, транспорт та зв’язок

 

        Транспортне обслуговування населення на автобусних маршрутах Черкаської селищної ради здійснювали: приватне підприємство ФОП «Яцура». Маршрути загального користування, що не виходять за межі території громади відсутні. 

Тривають перемовини щодо забезпечення сталого функціонування електронних комунікаційних мереж мобільного зв’язку під час стабілізаційних відключень електропостачання.

         Провідний інтернет працює у разі підключення автономного електропостачання (генератора).

 

Освіта

 

Освітній процес на території Черкаської громади у 2022-2023 навчальному році організований за дистанційною формою здобуття освіти.

Загальна кількість дітей, які навчаються у 5-ти закладах загальної середньої освіти - 776.

На початок ІІ семестру 2022-2023 навчального року із загальної кількості дітей перебувають за кордоном – 170 дітей, за межами громади на території України – 160 дітей. Залишилось в громаді – 446 дітей.

Освітній процес забезпечують 126 педагогічних працівників. Із загальної кількості педагогів  перебувають за кордоном – 10, за межами громади на території України – 47 вчителів. Залишилось в громаді – 69 педагогів.

Охоплення дітей навчанням складає 100%.

 З метою охоплення освітніми послугами дітей з особливими освітніми потребами в закладах освіти функціонують інклюзивні класи. На базі Прелесненської гімназії функціонує спеціальний клас. Всього навчається 25 дітей з особливими освітніми потребами. В закладі освіти для кожної дитини складено індивідуальну програму розвитку,  проводяться корекційно-розвиткові заняття. Для забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу в громаді з 2018 року функціонує Інклюзивно-ресурсний центр. У 2022-2023 навчальному році Інклюзивно-ресурсний цент працює в дистанційному форматі. Працівниками інклюзивно-ресурсного центру надано близько 150 психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особливими освітніми потребами, понад 420 консультацій батькам та педагогічним працівникам. Працівники Інклюзивно-ресурсного центру входять до складу команди психолого-педагогічного супроводу кожної дитини з особливими освітніми потребами.

Інклюзивною освітою охоплено 100% дітей.

Особлива увага приділяється роботі з дітьми, які залишились на території громади. На території громади перебуває 446 учнів. Всі учні охоплені навчанням. Через перебої з електропостачанням і зв’язком кожний заклад загальної середньої освіти розробив гнучкий розклад уроків і додаткових консультацій. Класні керівники постійно підтримують зв’язок з батьками. Проводяться батьківські збори на яких аналізуються досягнення учнів. Крім навчальних занять діти охоплені виховними заходами, приймають активну участь у різноманітних конкурсах.

У відповідності до розпорядження Черкаської селищної військової адміністрації через бойові дії у 2022-2023 навчальному році в закладах дошкільної освіти громади впроваджено простій. Дошкільною освітою у вигляді педагогічного патронажу охоплено 108 дітей. Із загальної кількості перебуває за межами Донецької області – 32 дитини, за кордоном – 18 дітей. На території  громади перебуває 58 дітей. Кількість педагогічних працівників закладів дошкільної освіти – 24. За кордоном перебуває 3 педпрацівника, за межами Донецької області – 4, залишилось в громаді – 17 осіб.

З метою психологічної підтримки учасників освітнього процесу організована робота шкільних психологів. Вона спрямована на відновлення внутрішніх сил, подолання страхів та тривоги. Для підтримки дітей і батьків шкільні психологи проводять індивідуальні та групові консультування щодо тривожності за себе і за рідних, страхів, емоційних труднощів, виснаження, депресивних станів, спустошення, конфліктів рідних через політику, втрати у дітей розуміння цінності навчання та пошуку мотивації під час дистанційного навчання та в умовах війни. Психологами розроблені і надані рекомендації про безпеку життя, а саме: правила безпеки в Інтернеті, як впоратись з панікою та тривогою, куди звернутися за психологічною допомогою. Розроблені поради щодо профілактики здорового способу життя та як опанувати себе в критичних умовах і підтримувати здоровий психічний стан.

Стан евакуації учасників освітнього процесу у більш безпечні регіони виглядає наступним чином. Всього евакуйовано:

                    дітей дошкільного віку – 50 (46%)

                    дітей шкільного віку – 325 (42%)

                    педпрацівників закладів дошкільної освіти – 7 (29%)

                    педпрацівників закладів загальної середньої освіти – 51(40%)

З метою організації освітнього процесу в звичайному режимі в майбутньому по завершенню бойових дій і створення безпечного освітнього середовища заплановані заходи щодо облаштування в закладах освіти укриттів,які відповідають вимогам діючого законодавства. З метою оцінки технічного стану, можливості подальшої експлуатації та наявності захисних споруд цивільного захисту або визначення можливості організації найпростіших укриттів для здобувачів освіти і працівників закладів освіти, у тому числі для осіб з особливими освітніми потребами, утворено комісію з огляду (оцінки) споруд, приміщень будівель закладів освіти  (розпорядження Черкаської селищної військової адміністрації № 7 від 01.08.2022 року). До складу комісії включені представники Краматорського РУ ГУ ДСНС України в Донецькій області, відділу поліції Краматорського РУП ГУНП в Донецькій області, Слов'янського управління ГУ ДПСС у Донецькій області. Враховуючі безпекову ситуацію на території Черкаської селищної ради обстеження приміщень заплановано провести протягом лютого 2023 року. 

Враховуючи безпекову ситуацію і забезпечення закладів освіти найпростішими укриттями освітні консультаційні пункти на території Черкаської селищної ради не створювались.

З метою створення локації безпеки й гуманітарного прихистку на базі Черкаського ліцею створено Пункт незламності. Його робота організована цілодобово та безкоштовно у формі тимчасового перебування.

Для максимального збереження матеріально-технічних цінностей закладів освіти проведена робота щодо їх евакуації у більш безпечні регіони України. Загалом евакуйовано 88% від загальної кількості цінного обладнання.

Закупівля шкільних автобусів у 2022 році не проводилась.

Черкаською селищною військовою адміністрацією ведеться облік пошкоджених та зруйнованих об’єктів освіти. Дані про пошкодження вносяться до офіційних реєстрів, щодо їх відновлення.

 

Соціальний захист населення

 

          Спеціалістами відділу соціального захисту населення протягом 2022 року через ПК «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» прийнято 726 заяв на призначення різних видів соціальних допомог, а саме:

 • оформлення субсидій та видача повідомлень на оплату житлово комунальних послуг та придбання твердого палива (191 особа);
 • оформлення різних видів державних соціальних допомог – 496 справ;
 • оформлення пільг на житлово – комунальні послуги – 39 справ.

Впродовж 2022 року взято  на облік та видано довідок внутрішньо переміщених осіб - 873 особам.

З метою  розвитку соціальної сфери життєдіяльності громади та захисту найбільш вразливих категорій населення на території громади діє ряд місцевих програм:

 • Програма підтримки соціально незахищених верств населення «ТУРБОТА»;
 • Програма оздоровлення та відпочинку дітей Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області на 2021-2023 роки;
 • Комплексна програма підтримки осіб з інвалідністю, ветеранів, соціальної підтримки, адаптації, психологічної реабілітації учасників АТО/ООС Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області на 2021-2023 роки;
 • Комплексна програма на 2021-20233 роки щодо підтримки, соціальної адаптації та інтеграції внутрішньо переміщених осіб на території Черкаської селищної ради Краматорського району Донецької області;
 • Програма відшкодування компенсації за перевезення окремих пільгових категорій громадян на приміських маршрутах загального користування автомобільним та залізничним транспортом у Черкаській селищній раді Краматорського району Донецької області на 2021-2023 роки;
 • Програма соціальної підтримки членів сімей та вшанування пам’яті загиблих (померлих) військовослужбовців, які брали безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, починаючи з 24 лютого 2022року, на 2022-2023 роки.

     Протягом 2022 року в рамках виконання місцевої програми «Турбота» жителям громади було надано матеріальну допомогу на лікування на суму 13,5 тис.грн; на поховання – 8,0 тис.грн; допомога учасникам АТО/ООС – 6,0 тис.грн.

       З метою оперативного інформування мешканців громади про змінами у законодавстві, з питань  соціального захисту, враховуючи умови воєнного стану в країні, на офіційному веб сайті (https://cherkaska-gromada.gov.ua/) та офіційній сторінці Фейсбук (https://www.facebook.com/cherkaskarada/) Черкаської селищної територіальної громади постійно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота.

          У сфері соціального захисту населення, в рамках взаємодії з приймаючими областями щодо створення гуманітарних штабів з прийому громадян, що вибувають або вже знаходяться у безпечних районах таких областей, прийнято участь у співфінансуванні районної Програми підтримки та інтеграції ВПО Краматорського району, які тимчасово компактно проживають у більш безпечних регіонах України на суму 35,0 тис.грн., а саме: створення Центру підтримки ВПО Краматорського району за адресою: м. Дніпро проспект Дмитра Яворицького, 42. Очікуваний результат проживання ВПО - 450 осіб.

        Протягом 2022 року до Черкаської селищної територіальної громади надійшло 120,0 тон гуманітарної/благодійної допомоги у вигляді продуктів харчування, продуктових наборі та засобів гігієни, яку було розподілено та видано мешканцям громади.

        Кількість сформованих/отриманих продовольчих наборів тривалого зберігання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 №328 «Деякі питання забезпечення населення продовольчими товарами тривалого зберігання в умовах воєнного стану» становить 10,5 тис. штук.

 

Захист населення і територій від надзвичайних ситуації

З метою організації заходів щодо попередження випадків переохолодження людей в умовах відсутності опалення в житлових будинках на території Черкаської селищної територіальної громади, надання допомоги населенню у період низьких температур та запобігання можливим наслідкам несприятливих погодних умов осінньо-зимового періоду, було створено шість стаціонарних  “Пункти незламності”.

Вони забезпечені: засобами автономного опаленням, генераторами та необхідним запасом палива для безперебійного постачання електроенергії, продуктами харчування, питною та технічною водою, тощо. Від міжнародного комітету Червоного хреста отримано гуманітарну допомогу у вигляді розкладачок, матраців, постільної білизни, карематів, засобів гігієни та побутової хімії. За потреби, в  “Пунктах незламності”, будуть облаштовані місця для ночівлі.

У 2022 році “Пункти незламності” відвідали близько 400 мешканців громади.

 

Культура

 

На території Черкаської селищної територіальної громади функціонують 8 інноваційних закладів культури. Всього в закладах культури працює 44 особи, забезпечують культурно-освітню діяльність 33 особи (творчі працівники), 7 з них – бібліотекарі. Згідно наказу в.о. начальника відділу культури та туризму з 01.03.2022 року всіх працівників переведено в простій. До 01.09.2022 в простої знаходились всі працівники культури та отримували 2/3 посадового окладу. Станом на 01.01.2023  отримують 2/3 посадового окладу – 26 працівників, призупинено трудові відносини з 8 працівниками, 4 працівники знаходяться у відпустці без збереження заробітної плати,  1 працівник - заробітна плата не нараховується, дію трудового договору не призупинено (місце знаходження невідомо), 1 працівника мобілізовано,  3 працівники знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку. З 01.11.2022 - 1 працівника (робітника з обслуговування та ремонту приміщень Черкаського базового історико-культурного інформаційного центру) виведено з простою. Згідно штатного розпису є 8 вакансій в закладах культури.

У 2022 році матеріально-технічна база закладів культури не поповнювалась.

 

Охорона здоров’я

 

Черкаську селищну територіальну громаду обслуговують дві амбулаторії загальної практики та п’ять фельдшерсько-акушерських пунктів комунального некомерційного підприємства  «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Миколаївської міської ради Краматорського району Донецької області (далі - Підприємство).

Основним завданням Підприємства є надання первинної медико-санітарної допомоги та здійснення управління медичним обслуговуванням населення, що проживає на території Черкаської селищної територіальної громади, а також вжиття заходів з профілактики захворювань населення та підтримки громадського здоров’я.

На даний час Підприємством укладено договір з Національною службою здоров’я України, отримано ліцензію на медичну практику, продовжується робота з укладання декларацій з мешканцями Черкаської селищної територіальної громади про надання первинної медико-санітарної допомоги.

У 2022 році здійснювалась фінансова підтримка Підприємства з бюджету Черкаської селищної територіальної громади на суму 452,8 тис. грн.

 

Начальник

Черкаської селищної

військової адміністрації                                                                          Олексій КРИВОКОНЬ

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь