«Освідчуюсь в коханні рідному краю» - літературний подіум творчості Т.Г. Шевченка

Дата: 12.03.2017 08:02

10 березня на базі Черкаського культурно-оздоровчого центру на високому рівні пройшов літературний подіум творчості Т.Г.Шевченка «Освідчуюсь в коханні рідному краю», метою якого було  показати, як шанують   пам’ять великого Кобзаря в нашому селищі,  значення  творчості Т.Шевченка для українського народу, викликати бажання глибше пізнати його життєвий шлях, розвивати читацькі інтереси, пам’ять, мислення, виховувати в молодого покоління любов і шану до народного поета.

Учасників заходу привітав секретар Черкаської селищної ради Кривоконь О.С. та побажав гарного настрою та вдалого виступу.

До участі та проведення  загально громадського культурно-мистецького заходу долучилися більше 20 учасників літературних студій закладів культури Черкаської селищної ради. Прихильники творчості Тараса Шевченка підготували для глядачів вірші відомого митця, уривки з поем поета, вокальні, літературно-музичні композиції та твори українських поетів.  Завідувач  Черкаської бібліотеки для дітей Марченко А.М репрезентувала увазі учасників заходу книжково-ілюстративний куточок  «Живе у народі Шевченкове слово» та оформлену виставку, присвячену творчості Т.Шевченка,  де  ознайомила читачів з новинками книг, а також провела екскурсію до куточка під назвою «І мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій не забудьте пом'янути незлим тихим словом».

Виступи читців на фоні портрета Шевченка у вишитому рушнику були емоційними, супроводжувалися мультимедійними презентаціями, а глядачі оцінювали глибину робіт, виокремлювали сильні сторони, неординарні «зерна» своїми оплесками.

На сцені - маленький козачок з села Новоселівка читає вірша «Садок вишневий коло хати». Йому всього 4 роки, та своєю виразністю та майстерністю виконання він приємно здивував глядачів та зібрав глядацькі симпатії всієї аудиторії.

Полум’яне поетове слово лунало з вуст і  членів гуртка «Чорнобривці», вихованців дитячого садочку «Сонечко» села Прелесне, Дайнеги Софії та Назаренко Валерії з селища Черкаське, Рибакової Єлизавети з села Новомиколаївка, Гудок Надії з села Троїцьке, Шуровського Миколи та Галушки Альони з села Прелесне, Володіної Анастасії з села Майдан, Висицької Аліни з села Новоселівка.

Хочеться відзначити  любителів поетичного шевченківського слова Зобову Олену з села Майдан, Калашникову Наталію з села Новомиколаївка, вокальне тріо «Сонячний віночок» з села Олександрівка, які дійсно з натхненням виразно читали вірші, співали пісні, передаючи настрій поетичних рядків, учити практично застосовувати знання з теорії літератури, розуміти зміст і значення поезії, розвивати вміння помічати художні деталі, емоційність сприйняття художнього слова, спостережливість, уміння чітко і відверто висловлювати свої думки; виховувати естетичні смаки, шанування образного художнього слова. Було визначено найкращого декламатора Шевченківських поезій, нею стала Кравченко Ганна з села Новомиколаївка, яка буде захищати честь Черкаської об’єднаної територіальної громади на обласному конкурсі читців «В сім’ї вольній, новій».

Свої власні вірші представив односельцям місцевий поет Володимир М’яснік. В його виконанні  звучали твори про рідний край, мальовничі куточки рідного селища і звичайно ж поезія генія українського народу Тараса Шевченка.

Учасники літературного подіуму поглибили  свої знання про життєвий і творчий шлях Т. Г. Шевченка, а організатори ще раз переконалися  у  високій обдарованості юних читців, відчули їх оптимізм, любов до рідної землі.

Валентина Гавриш,

начальник відділу культури