Тиждень народознавства «Традиції та звичаї українського народу» в Новомиколаївській ЗОШ І-ІІІ ступенів

Дата: 20.01.2017 08:53

Фото без опису     Фото без опису

Фото без опису     Фото без опису

Фото без опису     Фото без опису

Сьогодні ми повертаємося до забутого, відроджуючи національні традиції, національний дух нашого народу. З цією метою в Новомиколаївській ЗОШ І-ІІІст. напередодні новорічних та різдвяних свят було проведено тиждень народознавства «Традиції та звичаї українського народу».    Розпочали тиждень святом Миколая Чудотворця. В цей день до школи завітав настоятель Свято-Знаменського храму протоієрей Сергій, який розповів учням про самого святого та його діян ня. В цей же день учні - волонтери  відвідали дитсадочок та привітали вихованців святковою програмою «Прийди до нас, Святий Миколай».  В рамках тижня  була організована виставка новорічних прикрас «Різдвяні візерунки», де всіф могли побачити талант і фантазію учнів, їхніх батьків і вчителів. Класний керівник 5 класу Осипа Н.В. провела майстер-клас для учнів та вчителів з виготовлення ляльки-мотанки, головне призначення якої – берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів.  На виховних годинах учні отримали цікаві відомості про історію, традиції відзначення новорічних свят, адже вони несуть сподівання на щастя, на радість, на майбутнє.     Завершився тематичний тиждень фестивалем української кухні, де діти презентували різдвяні страви. Яких тільки частувань не було приготовлено! Кутя: голодна, щедра, багата; вареники з різними начинками, каші, драники, всілякі солодощі, узвар та інше. Діти розповідали про споконвічні звичаї приготування традиційних різдвяних страв. Смачна українська кухня, щедра, як душа нашого працьовитого народу.  Протягом тижня учні поглибили свої знання про звичаї та традиції українського народу, а на загальношкільній лінійці найактивніші отримали грамоти та подарунки. Впевнені: такі заходи сприяють дотриманню родинно – національних традицій, зберігають культурні скарби народу.

Шнурко  Н.Г., заступник директора з ВР Новомиколаївської ЗОШ І-ІІІст.