«Веселе свято Масляної в Черкаській об’єднаній громаді»

  • 1390

      

Весело та гамірно було в неділю біля Черкаського базового історико-культурного інформаційного центру, де відбулося загальногромадське свято Масляної, організаторами якого виступили Черкаська селищна рада і відділ культури та туризму.

      

Це дійсно народне свято, улюблене усіма, зібрало декілька сотень мешканців і гостей селищної ради: молодь, людей старшого покоління, сім’ї з дітьми. Відкрилося свято театралізованою постановкою за участю творчих аматорських колективів, учасників художньої самодіяльності Черкаського  базового історико-культурного інформаційного центру. Вокально-хореографічна композиція у виконанні народного вокального ансамблю «Перлина» та народного танцювального колективу «Батерфляй» одразу створила святковий настрій, а ряджені дівчата-зазивали  запрошували до участі в розважальних іграх, майстер-класах по випіканню млинців, мистецької акції  «Сонечко бажань».

            

На святковому концерті гостей зустрічали веселими постановами театр-студія «Гротеск», свої найкращі пісні подарували дитячі вокальні ансамблі «Малюки», «Домісолька», «Непосиди». Красиві хореографічні композиції представили гостям танцювальний колектив «Купава», «Експромт». Для наймолодших і найактивніших учасників розважального заходу організаторами було передбачено безліч цікавих та веселих конкурсів з призами.

       

       

       

Всі гості свята мали чудову нагоду безкоштовно скуштувати гарячий куліш з димком, який готувався тут же на багатті,  зігритися трав’яним чаєм, поласувати смачними млинцями, Святкова торгівля виробами з фетру, ручної роботи  майстрів декоративно-ужиткового мистецтва  в приваблювала і створювала відповідний настрій на цьому народному гулянні.

       

       

     

Наприкінці свята в небо відпустили сонечко з  багаточисленними бажаннями усіх гостей свята, з надією здійснення мрій  в найближчому майбутньому.

Родзинкою заходу стало проведення обряду спалення Масляної (Марени), що завжди символізувало закінчення свята, початок Великого посту до великого говіння, до Великодня. У великому хороводному колі , під красиву музику запалили опудало Марени і звісно ж, попросили, щоб доля була доброю, літо – теплим, а врожай – багатим!

      

 

Інші новини

Всі новини