Подяка за навчальний візит

Дата: 19.06.2017 11:16

Навчальний візит організований Малопольським інститутом територіального самоврядування та адміністрації FRDL MISTiA (м.Краків) спільно з ЛМГО «Інститут політичних технологій» (м.Львів) у рамках проекту Програми Розвитку ООН та Представництва ЄС в Україні «Відновлення управління та примирення у громадах України,постраджалих від конфлікту» відбувся у період з 04 до 12 червня 2017 року.Представником від Черкаської об’єднаної територіальної громади була я,начальник фінансового управління Человян Оксана..Від цього візиту я отримала багато досвіду, море задоволення і цю подорож я буду пам’ятати все своє життя. Хочу всім подякувати за цей навчальний візит – Директора FRDL MISTiA Божєного Пєтраса –Гоца,заступника з розвитку директора FRDL MISTiA Войцеха Одзімека,голову Донецької військово-цивільної адміністрації Павла Жебрівського,найкращого перекладача Олега Процака,голову Черкаської об’єднаної територіальної громади Падалка Сергія та людину яка нас супроводжувала від відкриття віз в м.Харкові до самого приїзду до дому Андрія Забарного.Дякую!

Що для мене стало корисним і пізнавальним з програми туру,та мабуть все.Я дізналась і побачила багато корисного в Польщі. Для мене було цікаве все від культури та історії Польщі до польського досвіду економічних реформ і залучення іноземних інвестицій. Були цікаві зустрічі з діячами Польщі,корисні розповіді  про розвиток гмін і взагалі про країну і все це я бачила своїми очами. Вразила адміністративна будівля гміни Забєжув.

За власні кошти збудували таку собі адмінбудівлю-мрію,де працює 100 осіб,відділи розвитку займаються підготовкою проектних заявок і мають результат,є залізниця,аєропорт,дороги,велодоріжки та пішохідні тротуари,будують сільські будинки, початкову школу.Люди вміють та хочуть працювати! ( навіть вся документація за вихідні була розміщена в архів нової споруди).Відвідала солецтво (допоміжна адміністративна одиниця гміни),яким керує солтис села Зелькув Анджей Кравчик-людина яка переймається життям свого села і при тому не отримує за це заробітну плату.Кожна гміна,яку ми відвідали,розвивається та рухається для кращого життя своїх мешканців,на всіх зустрічах з нами ділилися своїм  досвідом.Бюджет Польщі складається на 7 років наперед, для того щоб планомірно досягти результатів! На першому місці в Польщі це налагодження водопостачання та каналізації, а вже потім нові забудови та ремонти,вивіз сміття –кожен потрібен за це платити і гміни цим займаються і це є дуже правильним рішенням.Кожна гміна дбає про історичні пам’ятки,це збільшує привабливість гміни.Водопостачання,каналізація,початкова освіта,спортивні та дитячі майданчики,саціальні послуги повинні бути як в гміні так і в об’єднаних територіальних громадах,це є спільним між нами.Податок на прибуток кожен мешканець сплачує в свою гміну бо від цього залежить рівень життя громадян,які мешкають в цій гміні.

Для розвитку своєї громади найпершим і  найважливішим є стратегічне планування,політика розвитку підприємництва,формування матеріально-технічних умов для розвитку підприємництва.Стратегічне планування окреслює заходи зі створення і розвитку умов для ведення господарської діяльності на даній території.Це треба розробляти на основі аналізу актуальної ситуації і місцевих умов,а також передбачати використання місцевих ресурсів.Важливим також є створення в рамках місцевої програми просторового розвитку територій концентрації господарської діяльності ,тобто економічних зон,зон економічної діяльності чи розвитку торгових площ.Розробка такого плану вимагає глибокого аналізу ресурсів,інфраструктурного та технічного стану під цю мету.Для створення таких зон потрібне багаторічне планування ,в якому буде враховане майбутні потреби діючих і потенційних підприємстві,а вже потім можливе залучення серйозних інвесторів, це те що насамперед потрібно для розвитку моєї громади.

З повагою, начальник фінансового управління Черкаської   '                                                                                                             об’єднаної територіальної   громади  Оксана Человян