Зустріч в Черкаській ЗОШ І-ІІІ ст. №2 із краєзнавцями, поетами, художниками, обдарованими людьми в літературній слов’ярні «Сходинки душі»

Дата: 13.12.2016 14:28

Сходинки душі

Поезія – це завжди неповторність,

Якийсь безсмертний дотик до душі.

Ліна Костенко

06.12.2016 року Черкаська ЗОШ І – ІІІ ст.№2 ласкаво відчинила двері для шанувальників поетичного слова, які завітали  на зустріч із краєзнавцями, поетами, художниками, обдарованими людьми до  Літературної слов’ярні «Сходинки душі».

Перед учнями та вчителями  Черкаської ОТГ  своїми літературними надбаннями поділилися: Романько Валерій Іванович, науковець – краєзнавець, педагог, член Національної спілки письменників України, старший викладач, доцент ДДПУ; Дашивець Оксана Володимирівна, керівник ізостудії образотворчого мистецтва «Фантазія», член обласного об’єднання художників і народних умільців «Натхнення», член клубу – студії «Славяни»; Назаренко Любов Вікторівна, Кітик Валентина Василівна – поети Слов’ящини; Марченко Алла Миколаївна, завідувач Черкаської дитячої бібліотеки; Падалка Катерина Анатоліївна, керівник гуртка декоративно – прикладного мистецтва «Народна творчість».

Зацікавив слухачів слов’ярні В.І. Романько розповіддю про письменників та поетів, які відвідували в різні періоди творчості благодатну слов’янську землю. Згадував краєзнавець про Петренка та його вірш, покладений на музику  «Дивлюсь я на небо..», О.Пушкіна, А. Чехова, В. Маяковського,М. Горького, М. Островського та багатьох інших класиків літератури, які залишили по собі незабутні спогади про наш край. Вірші, які звучали в літературній слов’ярні , проникали в душі, проростали цілющими пагонами, спонукали до написання поезій, сенканів. З трепетом уперше читали свої вірші перед такою поважною аудиторією учні Черкаської ЗОШ І – ІІІ ст..№2 Змієв Олексій (9 кл), Бакуменко Олексій (11 кл), учениці Красноармійського НВК Соколова Анастасія ( 9 кл) та Глазкова Мар’яна (8 кл). Показали своєї творчі здібності  Мерзловський Антон (7 кл), Шабля Дар’я ( 7 кл), Шмирьова Анастасія ( 5 кл), Абрамова Дар’я  (5 кл), Лубинець Анастасія (7 кл), Слота Антон (7 кл).  Чуттєвими та мелодійними були вірші Любові Назаренко та Валентини Кітик. Діти з захопленням слухали поетів, які за допомогою поетичного слова відтворюють красу  природи, милуються своїм рідним краєм, висловлюють почуття любові до своїх родин, учителів, друзів, не забувають героїчні сторінки теперішнього та минулого нашого краю. Віртуальне знайомство з письменниками, поетами, краєзнавцями допомогла здійснити А. М. Марченко. На полицях книжкової експозиції були представлені книги, як наших односельців, так видатних письменників Слов’янського  району. О.В. Дашивець познайомила з художниками Донецької землі, представила книгу Л.В. Диітрієва про сторію своєї родини, тісно пов’язаною з історію свого народу. На згадку про талановитих людей юна художниця Таратинова Анастасія ( вихованиця с. Новоселівка, студія «Фантазія»), залишила малюнок, написаний впродовж зустрічі. А Падалка К.А. разом з вихованцями на добру пам’ять виготувала чарівних янголів, які на своїх крилах несуть мир та злагоду в українські родини.

Можна нескінченно слухати митців слова, тому сподіваюся, що такі зустрічі стануть доброю традицією нашої громади.

Євгенія Калатур,

керівник НМК вчителів