Можливість розвиватися і вдосконалюватися

Дата: 10.01.2017 14:39

Нещодавно ми, вчителі-словесники Черкаської об'єднаної громади, зібралися на засіданні методоб’єднання (керівник Романюк Г.П.). Воно допомогло кожному вчителю зорієнтуватися у строкатому плані методично-наукової літератури, використовувати досвід колег, колективно розв'язувати навчальні проблеми, а загалом, підвищувати свій професійний рівень.

Ми обмінювалися досвідом, обговорювали наукові й методичні навички, знайомилися з педагогічними надбаннями колег, удосконалювали власну методику, критично оцінювали свої переваги й недоліки в роботі, аналізували власну діяльність. На засіданні обговорювалися питання: «Інноваційно-               -комунікаційні технології та їх роль в освітньому процесі»; їх використання як засіб підвищення якості навчальних досягнень; автоматизоване робоче місце вчителя української мови та літератури, організація повторення навчального матеріалу; хід впровадження єдиного орфографічного режиму; створення умов для активізації творчої діяльності учнів; формування самоосвітньої компетентності учнів.

Цікавим був вступ Кисельової О.М. – директора Черкаської ЗОШ І-ІІІ ст., вчителя української мови та літератури «Інформування національної самосвідомості та патріотизму учнів на уроках української мови та літератури шляхом використання елементів інноваційних технологій».

Ольга Михайлівна показала методику проведення уроку на тему: «Що означає бути патріотом?». Цей урок сама розробила, провела й надрукувала в «Методичній скарбничці».

Він – доказ того, яким повинен бути сучасний урок. Велика увага приділялася виховній меті: «Формування національно-патріотичної свідомості».

З присутніми вчителями по ходу були проведеніігри: «Які вчинки треба здійснити, щоб їх назвали патріотичними?»; закінчити речення «Для мене Україна – це…»; інтерв'ю «В які моменти людина може відчувати себе патріотом?».

Такі уроки, дослідження – це цікавий матеріал для вирішення ще одного важливого завдання: «Написання творів-роздумів, власних висловлювань».

За цією темою вчителі-словесники Черкаської громади створюють методичний посібник, де будуть пояснення, рекомендації, підібрані зразки власних висловлювань, створені орфографічні та тлумачні словники. Основне призначення нашої спільної роботи – якісна, ґрунтова підготовка до ЗНО, написання творчих робіт.

Отже, таке засідання й така продуктивна робота – це обов'язкове простеження формування в кожного вчителя власного, індивідуального стилю, своїх особливостей професійної майстерності.

Вчитель-методист Привільської ЗОШ І-ІІІ ст.

Українець Т.І