В закладах культури селищної ради відзначили 100 - річчя подій Української революції 1917-1921 років і 100-річчя утворення Української Центральної ради

Дата: 20.03.2017 14:42

Згідно Указу Президента України від 22 січня 2016 року № 17 “Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років”, на виконання доручення Заступника Голови Адміністрації Президента України від 09.03.2017 №43-01/150, з метою вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, 17 березня в закладах культури селищної ради проведено урочисті та інформаційно-просвітницькі заходи по відзначенню 100-річчя початку Української революції у березні 2017 року і 100 річчя утворення Української Центральної Ради за участі представників громадськості, учнівської та студентської молоді.

Тематичні виставки архівних документів і фотоматеріалів визначних подій та діячів Української революції 1917-1921 років оформлено у всіх бібліотечних закладах селищної ради. Круглий стіл «Українська революція 1917-1920 років та її роль у європейській і світовій історії» (Олександрівський сільський будинок природи та дозвілля) активізував пізнавальний інтерес учасників заходу до засадничих подій революції та боротьби за державність.

Пізнавальна бесіда «Універсали УНР (української народної республіки)» та книжкова виставка «Процес становлення України: постаті та реліквії» проведена в Прелесненській сільській бібліотеці, усний журнал «Більшовики і українська революція 1917 -1921 років» відбулася в Красноармійському закладі  культури, історичний репортаж «Гомін Української Революції» проведено в Черкаській бібліотеці для дорослих, де були освітлені три етапи революції 1917–1921 років.  Година спілкування «Політичні сили в боротьбі за владу в Україні (грудень 1917 - поч. 1919 р.)», яка супроводжувалася виставкою книг "Твої герої, Україно", проведена в Майданській сільській бібліотеці, тематично-інформаційна година «Українська революція» пройшла в Троїцькому закладі культури, метою яких є формування активної громадянської позиції учнів і почуття патріотизму.

Перегляд літератури "Україна в революційну добу, рік 1917"  (Новомиколаївська сільська бібліотека), тематична експозиція «На порозі нової України» за діяльністю М. Грушевського і В.Винниченка та огляд фото - печатних документів про УНР та шляхи утвердження  першого паростка вільної  України, про перший український "Універсал", про воєнні події та поразки революції (Черкаська бібліотека для дітей) поглибили знання дітей та підлітків про ключові події Української революції 1917–1921 років, політичних, громадських, військових, культурних діячів того періоду українського державотворення.

Відео-перегляд короткометражного фільму "Перший день"  режисера  Назарія Шпільчака, Святослава Федорова  за однойменним оповіданням Богдана Нижанківського організували для дітей та підлітків працівники Черкаського культурно-оздоровчого центру.