Децентралізація очима науковців та практиків

Дата: 02.10.2017 15:41

Фото без опису          Фото без опису

Реформа децентралізації, яка започаткована три роки тому в Україні, передбачає створення ОТГ, що формуються та розвиваються в складних економічних, правових та організаційних умовах. Науковці Інституту економічно-правових досліджень НАН Украйни у рамках проекту співпраці Інституту та Фонду імені Фрідріха Еберта ведуть велику дослідницьку роботу з визначення та узагальнення поточних проблем і перешкод з метою їх скорішого усунення. Саме цій темі була присвячена Міжнародна науково – практична конференція "Досвід об'єднання територіальних громад на сході України: економічно – правовий аспект", яка проходила 26-27 вересня в м.Києві в Інституті демографії та соціальних досліджень ім. М.В.Птухи НАН України, на яку було запрошено начальника відділу освіти Черкаської ОТГ Ірину Михайлівну Литвинову. На підставі проведених досліджень існуючих тенденцій в умовах децентралізації Луганської та Донецької областей науковці визначили низку проблем, що стримують позитивну динаміку їх соціально – економічного розвитку. В процесі спілкування було розглянуто цілу низку питань різних напрямків, зокрема:економічного, правового , соціального. Ґрунтовний аналіз дозволив усвідомити, що кожна громада пр створенні має свої специфічні стартові умови, в зв’язку з цим наявні проблеми різного плану. Відмінність громад проявляється у кількості мешканців, площі, наявності конкурентоспроможних підприємств, соціальної інфраструктури. Тому і шляхи вирішення цих проблем будуть різні. Про успіхи нашої громади на шляху децентралізації, проблемні питання у соціальній сфері наголосила у своєму виступі Литвинова І.М. в процесі дискусії. Обмін досвідом з даної теми привернув увагу представників Карпатського регіону України, а саме науковців Інституту регіональних досліджень ім.М.І.Долішного НАН України, які зацікавились окремими питаннями та запропонували співпрацювати в даному напрямку. Участь у таких заходах спонукає до детального аналізу результатів роботи, удосконалення механізму управління процесами, що відбуваються в громаді, усуненню недоліків, розумінню необхідності постійного підвищення фахового рівня для прийняття виважених рішень щодо формування продуктивного освітнього простору в громаді.

С.А. Солонина, керівник методичної служби відділу освіти  Черкаської ОТГ