Запрошуємо в село Прелесне на свято фольклору "ВЕСНЯНЕ НАМИСТО"

Дата: 27.03.2018 15:48

про проведення загальногромадського свята

українського фольклору «Весняне намисто»

І. Загальні положення

1.1. Загальногромадське свято українського фольклору «Весняне намисто» проводиться відділом культури та туризму Черкаської селищної (далі – Свято).

1.2. Свято проводиться за підтримки виконкому Черкаської селищної ради.

1.3. Свято відбудеться у с. Прелесне Слов’янського району Донецької області 28 квітня 2018 року  о 10.00 годині.

ІІ. Мета Фестивалю

2.1 Відродження, збереження та популяризація народного мистецтва, звичаєвої та традиційної культури, фольклорних скарбів. Формування національного світогляду і духовності молодого покоління українців, посилення впливу традиційної народної культури на підростаюче покоління. Збереження елементів нематеріальної культурної спадщини. Популяризація народних ремесел, звичаїв і традицій календарно-обрядових та родинно-побутових обрядів. Виявлення самобутніх автентичних та сучасних фольклорних колективів, майстрів традиційних народних ремесел. Привернення уваги широких кіл громадськості, державних органів, засобів масової інформації до розвитку народної творчості з метою відродження і популяризації традиційної культури.

2.2. Основна тема Свята – патріотична тематика, а також відтворення календарної обрядовості весняного циклу.

2.3. Ознайомлення   колективів-учасників Свята з традиційною культурою села Прелесне, фольклорною спадщиною українського народу. Обмін досвідом роботи колективів, налагодження творчих  контактів.

ІІІ. Умови проведення Свята

3.1 Свято проводиться  для різних вікових категорій, творчих колективів об’єднаної громади та гостей області, незалежно від їх відомчого підпорядкування.

3.2. У програмі Свята колективи представлятимуть автентичний, оброблений та стилізований фольклор весняного календаря,  обрядові дійства, думи, балади, лірницькі пісні, танці, старовинні звичаї та  дитячі забавлянки, розваги, музикування тощо.

3.3. Тривалість виступу презентаційних  програм  10 хвилин, довільних – 5 хвилин.

3.4. В рамках Свята діятиме містечко майстрів народної творчості та виставка-продаж творів декоративно-прикладного мистецтва.

3.5.  Під час проведення Свята відбудуться:

творча лабораторія «Український фольклор у сучасній культурі»;

екскурсія по музею народної архітектури та побуту;

майстер-класи по виготовленню виробів  декоративно-прикладного мистецтва.

3.6. Учасники Свята нагороджуються дипломами відділу культури та туризму селищної ради та пам’ятними сувенірами.

ІV. Учасники Фестивалю

4.1. У Фестивалі беруть участь вокальні фольклорні гурти, фольклорно-етнографічні ансамблі, солісти-вокалісти, солісти-інструменталісти,    інструментальні гурти різного складу, танцювальні та театральні колективи.

4.2. Заявки   на участь у загально громадському святі українського фольклору «Весняне намисто»   подаються до 22 квітня 2018 року за адресою: смт Черкаське, вул. Шевченка,19, базовий історико-культурний інформаційний центр, сектор організаційно-методичної роботи, e-mail: ch.koc@ukr.net.

Форма заявки:

-місто, район, область;

-назва колективу та кількість учасників;

-прізвище, ім’я та по батькові керівника або відповідального;

-при якому закладі культури функціонує колектив;

-програма виступу (жанр, сюжет, назва твору);

-творчий шлях колективу;

-адреса, телефон, e-mail.