До відома мешканців громади!

Дата: 13.06.2018 11:28
Кількість переглядів: 713

       До відома мешканців Черкаської селищної ради!

 

Ми всі у відповіді за чисте довкілля!

 

          Питання організації вивезення твердих побутових відходів залишається актуальним на території селищної ради.  Це питання було винесено на  порядок денний  Дня депутата, який відбувся 08.06.2018.

          Про  проблеми сьогодення та перспективи  організації  з ТПВ депутатів поінформував  директор КП «ГРОМАДА» Юрій Борейчук:  

 

             «…  В  червні 2018 р. у газеті «Вісті» буде опублікований публічний договір на вивезення для подальшої утилізації твердих побутових відходів з господарств мешканців об'єднаної Черкаської громади, та розміщений на сайті Черкаської селищної ради. Договір набуде чинності у липні 2018 року.

             Всі вже мабуть звернули увагу що по вулицям селищ третій рік згідно сталого графіка курсує спеціальний автомобіль і збирає відходи. Більше 110 домогосподарств наразі користуються його послугами.

             З липня 2018 року кожний власник домогосподарства повинен буде користуватись цією послугою без підписання окремого договору і оплачувати її повністю чи частково, скориставшись пільгами або оформивши субсидію.

            Також офіційно повідомляємо що з липня 2018 р. припиняється дія всіх договорів у сфері поводження з твердими побутовими відходами в т.ч. і на самовивіз, укладеними між фізичними особами і КП «Громада».

           Надаємо відповіді на типові питання, що виникають з цього приводу.

 

Що таке Публічний договір?

 

          Публічний договір – це договір зі споживачем на надання йому будь-якої послуги, а публічність дає право на укладання цього договору відразу з усіма споживачами конкретної послуги без підписання письмового примірника Сторонами. Така форма укладання публічного договору передбачена законодавством, зокрема ч.3 ст.205, ст.ст. 633, 634, 641, 642 Цивільного Кодексу України. В даному випадку між жителями громади та КП «Громада» укладається договір  про надання  послуги з  вивезення твердих побутових  відходів (ТПВ).

           Публічний договір, це дуже  поширена форма відносин між виробником послуги і користувачем. Наприклад: – ми користуємося послугами громадського транспорту. Ми не укладаємо договір кожен раз коли нам потрібно їхати. Це тому, що перевізник взяв на себе публічні зобов’язання , також , наприклад, перукарні, магазини, заклади харчування де ми просто отримуємо послугу і розраховуємося за неї.

           Наше підприємство надає послугу всім без виключення громадянам громади. В процесі життєдіяльності сміття продукує кожен мешканець громади, а поскільки наше підприємство рішенням сесії Черкаської селищної ради від 11 серпня 2016р. № 7/11-232 визначене надавачем послуги з вивезення побутових відходів, то виходить, що ми надаємо наші послуги всім без виключення громадянам громади. Відповідно і сплачувати мають всі. Оплата проводиться на підставі отриманих рахунків. Громадяни пільгових категорій повинні надати нашому підприємству документи, що підтверджують право на пільгу. Отримувачі субсидій повинні звернутись у районне управління соціального захисту населення.

 

Досить часто громадяни стверджують, що вони взагалі не залишають сміття і що його у них просто немає.

 

            Твердження, що у сучасній приватній садибі взагалі не утворюються тверді побутові відходи, не витримує критики. Так, у  приватній садибі більші можливості щодо утилізації органічних відходів (від городу, саду, кухні, тваринництва). Це все можна скласти на компостну купу і незабаром використати як добриво. Але немає можливості безпечної утилізації на місці безлічі побутових відходів: від пакувальної тари, зокрема полімерної, пляшок, засобів гігієни, електроніки, електротехніки, відходів від ремонтних робіт із застосуванням синтетичних сполук  у будівельних матеріалах, фарба , піна тощо… Усе це не можливо безпечно утилізувати у садибі. Тобто доволі велику частину побутових відходів  доводиться вивозити із садиби для переробки і утилізації. Більш за все, це сміття просто викидається десь у канаві, на стихійному сміттєзвалищі, у парках, скверах і навіть на кладовищах, за межами селища у полях та лісах. Як правило, «організаторами» стихійних сміттєзвалищ в переважній більшості є недобросовісні громадяни, котрі не бажають укладати договори на вивезення відходів та сплачувати за вивезення. Тому уздовж наших доріг, річок, в інших місцях загального користування замість соковитого різнотрав’я «квітують» купи різного непотребу, викинуті горе-господарями.

 

Також деякі жителі стверджують : «я все спалюю», «я все закопую» та подібне…

 

          Так от – існує доволі багато речовин, які в принципі не можна ані спалювати, ані закопувати, ані викидати просто неба. Спалювання такого роду сміття, є дуже небезпечним для оточуючих, так як у повітря викидається при цьому дуже багато небезпечних для життя людини речовин. Потім цім повітрям дихають всі жителі селища і що найстрашніше – діти. Це є грубим порушенням законодавства України. Те ж саме стосується і закопування сміття у себе на ділянці. Не одна розсудлива людина не буде отруювати землю  і ґрунтові води собі та сусідам шляхом такого роду “утилізації” . Тому знову ж таки це сміття кудись просто викидається.

 

          Дехто вважає, що достатньо викинути сміття від приватного домогосподарства до урни на території селища, або вночі підкинути сусідам у контейнер багатоквартирного будинку чи просто виставити мішки на вулиці по маршруту руху сміттєвоза і це все безкоштовно.

 

            Але ж сміття потрібно зібрати і завантажити до сміттєзбиральної машини та вивезти до полігону ТПВ. Безкоштовно не поїде жодна машина – потрібно пальне, працівники теж безкоштовно працювати не будуть. Крім того підприємство платить податки державі та багато інших витрат. Тому висновок один – безкоштовне вивезення та утилізація сміття, неможливе.

Тепер про відповідальність громадян

 

          Відсутність сплати згідно Публічного Договору за вивезення сміття із спеціалізованими організаціями є порушенням, за яке настає відповідальність згідно Кодексу України про адміністративні правопорушення та тягне за собою штрафні санкції.

           Наголошуємо, що після публікації, процедура укладання публічного договору вважається завершеною.

            Договір укладається з усіма мешканцями Черкаської об'єднаної громади, нарахування здійснюються на кожного мешканця згідно бази даних селищної ради. При виникненні певної заборгованості, підприємство буде вимушене стягувати цю заборгованість у судовому порядку з усіма відповідними для боржника наслідками. Відразу попереджаємо, що боржнику, перш ніж оспорити наявність заборгованості потрібно буде у суді довести, що його життєдіяльність унеможливлює продукування відходів. І що ціла низка Законів України стосується всіх громадян України крім нього.

               Шановні мешканці громади!

           При виникненні будь яких запитань, наприклад:  потрібно скорегувати кількість осіб за певним місцем проживання або виникла потреба уточнити іншу інформацію, запрошуємо завітати до КП «Громада» за адресою: смт. Черкаське, вул. Ясна,3. Дізнатися подробиці ви також можете за телефонами: 0502602516.

              Користуючись нагодою, просимо мешканців, депутатів, керівників підприємств, установ та організацій по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, де працюєте та проживаєте. Закликаємо всіх, без винятку, дбати про чистоту рідного селища та дотримуватись правил благоустрою. Лише таким чином ми разом забезпечимо чистоту і порядок!

 

                                                                                                           Директор КП «ГРОМАДА»

                                                                                                           Юрій Борейчук…»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь