22 січня-День соборності України!

  • 352

                                                                Шановні земляки!

             Сто  років тому відбулась вагома  подія для всього українського народу – 22 січня 1919 року дві суверенні українські держави - Українська Народна Республіка й Західно - Українська Народна Республіка – об'єдналися в самостійну соборну державу.

       Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві. Об'єднавча акція 1919 року залишила глибокий слід в історичній пам'яті українського народу.

          Цій даті судилося навічно увійти  в історію України величним національним святом. Під прапор єдиної держави стали люди різні за своїм походженням та освітою, майновим станом і звичаями. Їх об'єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією.

            Історичний досвід  постійно нагадує – головною, незаперечною, неперехідною цінністю для всіх нас є незалежна, соборна держава. Лише за умови політичної й економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України у світі. 

                Немає різниці в якому куточку України  ми  народилися чи живемо -  ми є українцями, нащадками лицарів Київської Русі й запорізьких козаків. Це усвідомлення, а також любов до рідної землі й земляків, насправді, важливіше за будь-які партійні уподобання й політичні розбіжності.

           Нехай День Соборності назавжди буде джерелом надії на наше краще майбуття. Щиро бажаю всім міцного здоров'я, достатку і злагоди в родинах, сил та натхнення, миру, успіхів та нових досягнень на благо Черкаської громади  та України!

          Хай розум, воля і любов до рідної землі  згуртовують нас для здійснення високої мети - процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу!

                    

З повагою:

Голова  Черкаської селищної ради                      Сергій Падалка

Інші новини

Всі новини