«Веселе свято млинця та вареника в Черкаській об’єднаній громаді»

  • 668

 

Весело та гамірно було в неділю, останній день масляного тижня, біля Черкаського базового історико-культурного інформаційного центру, де відбулося загальногромадське свято Масляної, організаторами якого виступили Черкаська селищна рада і відділ культури та туризму.

Це дійсно народне свято, улюблене усіма, зібрало декілька сотень мешканців і гостей селищної ради: молодь, людей старшого покоління, сім’ї з дітьми. Відкрилося свято театралізованою постановкою за участю творчих аматорських колективів, учасників художньої самодіяльності Черкаського базового історико-культурного інформаційного центру. Гумористична постанова у виконанні учасників театру-студії «Гротеск» одразу створила на вулиці святковий настрій, а  жартівливі пісні у виконанні народного вокального ансамблю «Перлина» та веселі танці  народного танцювального колективу «Батерфляй»  підтримували чудовий настрій, навіть у дощову погоду. Героєм свята  Масляної став  Вареник Сметанович,  з яким можна було сфотографуватися та позмагатися.

Свої найкращі пісні подарували дитячі вокальні ансамблі «Малюки», «Позитив»,   солісти Владислав Нецвіт та Дар’я Шабля. Для наймолодших і найактивніших учасників розважального заходу організаторами було передбачено безліч цікавих та веселих конкурсів з  тематичними  призами.

Всі гості свята мали чудову нагоду скуштувати смачні млинці, зігритися трав’яним чаєм, поласувати варениками з картоплею та сиром із сметаною.  Святкова торгівля виробами з фетру, ручної роботи  майстрів декоративно-ужиткового мистецтва   приваблювала і створювала відповідний настрій на цьому народному гулянні.

Родзинкою заходу стало проведення обряду спалення опудала Масляної,  що завжди символізувало закінчення свята, початок Великого посту до великого говіння, до Великодня. У великому хороводному колі навколо вогнища, під красиву музику   учасники свята попросили, щоб доля була доброю, літо – теплим, а врожай – багатим!