Унікальний засіб впливу на особистість в сучасних умовах

Дата: 25.03.2019 11:19

Унікальний засіб впливу на особистість

в сучасних умовах

Всьому потрібно вчитися.

Мистецтво – не виняток»

Б.Брехт.

Мистецтво є унікальним засобом впливу на особистість, сьогодні воно може забезпечити творчу та індивідуально-особистісну спрямованість освіти, стати важливим компонентом її змісту. Найбільш адекватно відображає  специфіку використання мистецтва для вирішення педагогічних завдань арт-педагогіка.Саме вона, використовуючи мистецькі надбання, розкриває можливості для досягнення позитивних змін в інтелектуальному, соціальному й емоційному розвитку дітей і вирішує завдання виховання, навчання, розвитку, підтримки зростаючої особистості. Вихователі та музичні  керівники дошкільних закладів Черкаської ОТГ  успішно використовують окремі прийоми, технології та методи арт-педагогіки  з метою формування життєвих компетентностей  дошкільнят.

Так, 22 березня 2019 року на базі Черкаського ДНЗ «Дюймовочка» відбувся семінар-практикум для педагогів дошкільних закладів Черкаської ОТГ: «Арт-педагогіка як засіб виховання життєво компетентної особистості». Вихователь Черкаського ЗДО Вікторія Вікторівна Курська та музичний керівник Тетяна Олександрівна Підченко ознайомили колег з видами арт-педагогіки та найбільш дієвими практичними  методами , які застосовують у практиці. Атмосфера заходу була невимушеною та доброзичливою. Педагоги  виконували практичні вправи, ділились власним досвідом з даного питання та розмістили свої напрацювання в щойно створеному спільному лепбуку «Арт-педагогіка». На згадку про захід учасники семінару отримали приємні сюрпризи – побажання та залишили позитивні відгуки про захід.

Завідувач методичним кабінетом                                  С. А. Солонина