«Весняне намисто – 2019» відбулось в селі Прелесне!

  • 989

Третій рік поспіль загальногромадське свято українського фольклору «Весняне намисто» об’єднує шанувальників обрядів та звичаїв і неповторної української пісні у музеї народної архітектури, побуту та дитячої творчості під відкритим небом в селі Прелесне, Черкаської ОТГ.

В цьому році захід зібрав майже 200 учасників художньої самодіяльності закладів культури Черкаської ОТГ, м. Краматорська, Слов’янська, та Слов’янського району.

Учасників культурно-мистецького заходу вітали голова Черкаської селищної ради Сергій Падалка, регіональний представник Українського центру культурних досліджень в Донецькій та Луганській областях Сергій Марусій, помічник народного депутата України Олега Недави Вікторія Набокова, які подякували артистам і майстрам за ентузіазм, відродження та популяризацію українського фольклору і народних традицій. 

Всі присутні мали змогу поринути у стародавні обряди і звичаї, насолодитися мелодійними українськими народними піснями. Справжньою окрасою свята стали виступи вокальних ансамблів «Душа співає», «Калиноньки», «Рідна пісня», народного вокального колективу «Мелодія», тріо «Міражі» (м. Краматорськ), вокальних колективів «Радуга» (м. Слов’янськ), «Червона калина» (с. Мирне) та «Гайчаночка» (смт Билбасівка).

Також, в рамках заходу були представлені творчі роботи більш ніж 25 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва Черкаської ОТГ, клубу рукоділля «Творча жінка», клубу дозвілля молоді та пенсіонерів, (м. Краматорськ), вихованців Слов’янського психоневрологічного інтернату (м. Слов’янськ). Чарували погляд всіх присутніх вироби з фоамірану, бісеру, глини,  м’які іграшки, ляльки-мотанки, рушники та вишиванки.

Всі учасники свята були відзначені дипломами, нагороджені кубками і сувенірами від голови Черкаської селищної ради Сергія Падалка та подяками і солодкими подарунками від Народного депутата України Олега Недави.

Відділ культури та туризму Черкаської селищної ради щиро дякує за підтримку голові Черкаської селищної ради Сергію Падалка, Народному депутату України Олегу Недаві, громадській організації «Пенсіонери Краматорська», Прелесненській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Музею народної архітектури, побуту та дитячої творчості с. Прелесне.