Розвиваємо творчі здібності дошкільнят засобами нетрадиційних технік аплікації/

  • 500

Розвиваємо творчі здібності дошкільнят засобами

нетрадиційних технік аплікації

 

 

«Дитина не лотерейний квиток, на який повинен

 впасти виграш у вигляді портрета у залі магістратури

 або бюста в фойє театру. У кожному є своя іскра,

яка може запалювати багаття щастя і правди,

і в якому-небудь десятому поколінні, бути може,

 нагло запалає він пожежею генія і спалить свій рід,

обдарувавши людство світлом нового сонця»                                                            Януш Корчак

 

                    Проблема творчого розвитку особистості і її прояву в творчій діяльності до цього дня залишається актуальною у вітчизняній і зарубіжній психолого-педагогічній теорії і практиці, фахівці намагаються виявити суть творчої діяльності і знайти ефективні способи її реалізації. Передумови розвитку творчої особистості виникають у дитини дуже рано, але навіть ті елементи якостей творчої особистості, які можуть бути сформовані в дошкільному дитинстві зустрічаються у дітей не так часто.

         Необхідно, наскільки це можливо, заздалегідь оточити дитину таким  середовищем і такою системою відносин, які стимулювали б його найрізноманітнішу творчу діяльність і поволі розвивали б в ньому саме те, що у відповідний момент здатне найбільш ефективно розвиватися. Ця проблема турбує вихователів дошкільних закладів нашої громади. Досвід впровадження в освітній процес дошкільного навчального закладу інноваційних технік аплікації як засобу розвитку творчих здібностей дошкільнят презентувала 14 травня вихователь Прелесненського ДНЗ «Сонечко»  Ткачова Ірина Володимирівна. Майстер-клас з флоромозаїки зі створення декоративної композиції «Натюрморт із соняхів» розширив знання вихователів щодо мистецтва створювати об'ємні панно з попередньо відшліфованих та розфарбованих зерен, насіння та кісточок плодів рослин. Розвитку конструктивного мислення , дрібної моторики рук, тактильних відчуттів  дошкільнят  сприяло заняття по створенню натюрморту із соняхів, проведене з малюками різновікової групи Іриною Володимирівною. До роботи долучилися і педагоги інших дошкільних закладів, створивши чудових яскравих метеликів, оздоблених насінням та крупами. Вони стали логічним завершенням прекрасної декоративної композиції.

               Творчий розвиток дошкільнят в даному дошкільному закладі – це системна робота педагогічного колективу, який очолює креативний директор – Рахмаїлова Олена Леонідівна - людина , яка власноруч створює неперевершені шедеври: графічні картини, кольорові картини в різних стилях, вироби   з бісеру та багато іншого.

 

Завідувач методичним кабінетом                                   С. А. Солонина

Інші новини

Всі новини