Відкритий діалог з Державною службою якості освіти –шлях до удосконалення роботи навчальних закладів громади

Дата: 28.02.2020 10:45

Відкритий діалог з Державною службою якості освіти – шлях до удосконалення роботи навчальних закладів громади «Механізми самооцінювання у закладах освіти та особливості проведення інституційного аудиту» – тема семінару, який проведено 27 лютого 2020 року відділом інституційного аудиту управління Державної служби якості освіти у Донецькій області з керівниками закладів освіти Черкаської ОТГ Донецької області. Семінар було організовано за двома блоками: перша частина складалася з презентації повноважень територіального органу Державної служби якості освіти України, визначенні завдань, поставлених перед управлінням. Докладно висвітлено питання процедури проведення інституційного аудиту як одного з основних інструментів забезпечення й підвищення якості освіти в Україні сьогодні. Головний спеціаліст відділу інституційного аудиту – Артамонова Наталія наголосила на відмінностях між проведенням аудиту та атестацією, підкресливши, що аудит - принципово новий механізм перевірки шкіл, що відповідає викликам сучасного світу та потребам особистості. Другий блок – це інформація про механізми самооцінювання у закладах освіти, метою яких є оновлення управління закладами освіти, вироблення нових завдань і цілей, умінь аналізувати великий обсяг фактичного матеріалу, узагальнювати та прогнозувати розвиток педагогічної системи, приймати рішення, організовувати їх виконання, оцінювати результати та досягнення, усувати недоліки та впевнено рухатися до нових перемог. Бадражан Інна, головний спеціаліст інституційного аудиту управління, зазначила, що в процесі самооцінювання важливою є не сама форма, а невпинна робота над удосконаленням якості освітньої діяльності кожним педагогом. Здатність та бажання до саморозвитку, налагодження професійної комунікації з іншими освітніми закладами та колегами, швидка адаптація до викликів сучасного ринку освітніх послуг допоможуть адекватно оцінити власну освітню діяльність та допомогти іншим учасникам освітнього процесу в процесі вдосконалення та розбудові стратегії розвитку конкретного закладу. Під час заходу т. в. о. начальника Управління – Ремпель Тетяна дала відповіді на чисельні запитання, закликала всіх учасників семінару до плідної співпраці, наголосила на прозорості роботи управління та відкритості його працівників до діалогу.

Ірина Доценко, завідувач сектору інформаційно - організайійного забеспечення