Виховання дошкільника-патріота засобами музейної педагогіки

Дата: 02.03.2020 13:47

Виховання дошкільника-патріота засобами музейної педагогіки

Патріотичне виховання дошкільників - невід'ємна складова усього освітнього процесу в дитячому садку. Формування національної свідомості та громадянської відповідальності починається з раннього віку і триває упродовж усього життя. Пробудити в дітях відчуття приналежності до свого роду, до рідної землі, прагнення долучитися до культури українського народу, його історії, традицій – пріоритетне завдання педагогів Прелесненського ЗДО «Сонечко». Кожне місто України може пишатися своїми музеями історичного, етнографічного, краєзнавчого характеру. Є чим пишатися і нашому селу Прелесне. Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості – безцінний скарб, який дає можливість ознайомитися з історією, культурою, з минулим і сучасним життям нашого краю. Саме це надихнуло педагогів дошкільного закладу «Сонечко» використовувати в освітньому процесі елементи музейної педагогіки. Музейна педагогіка – новий, але вже досить популярний напрям навчально-виховної діяльності, це комплексна наукова дисципліна, яка формується на поєднанні музеєзнавства, педагогіки та психології. Вона навчає музейної комунікації. Допомогти кожній дитині сприймати себе громадянином, який знає, любить свою країну (місто, село) і навчається цього в музеї – пріоритетне завдання музейної педагогіки. 25 лютого 2020 року презентаційний меседж «Упровадження елементів музейної педагогіки як джерела формування національної свідомості та духовного розвитку дошкільників» зібрав керівників дошкільних закладів нашої громади в Прелесненському ЗДО «Сонечко». На заході було презентовано досвід упровадження музейної педагогіки в освітній процес даного закладу освіти.В дитячому садочку створено цілісну систему роботи на засадах музейної педагогіки. Цей напрям освітньо-виховної роботи успішно стартував у садочку в 2017 році й продовжує розвиватися надалі. Приємно відзначити, що така діяльність захоплює педагогів, духовно збагачує та розвиває дітей, подобається батькам, вносить радість у повсякденне життя дошкільнят. Завдяки клопіткій роботі педагогічного колективу під керівництвом Рахмаілової О.Л. накопичено чимало практичних матеріалів для роботи з педагогами, дітьми, батьками: презентації, конспекти інтегрованих занять, сценарії свят, розваг, тренінгів, майстер-класів за участю працівників музею.У закладі є традиція -створювати тематичні міні-музеї. Наприклад міні-музей писанки, у якому зберігаються писанки, виготовлені руками педагогів, дітей та їхніх батьків. Про впровадження музейної педагогіки в діяльність закладів загальної середньої освіти відповідно до принципу наступності, спираючись на досвід роботи педагогів Прелесненської ЗОШ І-ІІІ ступенів –Бондаренко Л.Ю. та Терещенко В.А., розповіла завідувач методичним кабінетом Світлана Солонина. Методист МК Юлія Мороз ознайомила керівників ЗДО з іграми, що передбачають використання елементів музейної педагогіки та сприяють вихованню дошкільника-патріота. Учасники заходу відвідали Музей народної архітектури, побуту та дитячої творчості с. Прелесне та долучилися до майстер-класу по писанкарству, який провела провідний спеціаліст музею Рязанцева О.М.. Особлива атмосфера, що панує в музеї надихнула педагогів на впровадження цієї інноваційної технології в роботу своїх навчальних закладів та ідеї щодо тематики міні-музеїв. Відділ освіти, методичний кабінет щиро дякує педагогічному колективу та творчому керівнику дошкільного закладу «Сонечко» Рахмаіловій О.Л. за інноваційний підхід до освітнього процесу та проведення заходу на високому методичному рівні.

Світлана Солонина, завідувач МК Черкаської ОТГ