Особистість в умовах кризових викликів сучасності

  • 417

Особистість в умовах кризових викликів сучасності

 

У XXI столітті життя людини дуже наповнене подіями, швидкими змінами, нескінченним потоком інформації, що створює багато стресів, і людині необхідно справлятися з ними щоденно. А в умовах економічної кризи та воєнного конфлікту, в яких, на жаль, знаходиться сьогодні Україна, тиск на психологічний стан особистості особливо посилюється. Вивчення особливостей поведінки людини у кризових ситуаціях завжди були у центрі уваги науковців. Не залишилися осторонь цієї проблеми практичні психологи та класні керівники закладів освіти Черкаської ОТГ.

 04 березня 2020 року, згідно річного плану роботи методичного кабінету, відбувся майстер-клас на тему: «Психологічний супровід особистості в кризових життєвих ситуаціях». Практичний психолог  Черкаської  ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 Мантула Вікторія Сергіївна показала на практиці, як з допомогою методики «Basik PH», технік: « Чорно-біле фото» , «Внесення ресурсу», «Простукування», елементів стрес-менеджменту, допомогти  учням знайти в собі ресурси для подолання кризових життєвих ситуацій.

Наприкінці заходу учасники відчули на собі лікувальну дію арт-терапії та нетрадиційної техніки малювання.

Методичний кабінет відділу освіти дякує учасникам за плідну роботу, а адміністрації навчального закладу за проведення заходу на високому методичному рівні. Сподіваємося, що знання, отримані на майстер-класі, допоможуть нашим педагогам навчити школярів контролювати свої негативні емоції та легко знаходити вихід з кризових життєвих ситуацій.

                                         Світлана Солонина, завідувач       методичним кабінетом