Дитина з ООП в центрі уваги фахівців громади

Дата: 24.09.2020 10:35

Дитина з ООП в центрі уваги фахівців громади

Сьогодні в Україні набирає потужних обертів освітня реформа, невід’ємною частиною якої є інклюзивна складова. І обраний нашою державою напрям на створення гідних умов навчання для дітей з особливими освітніми потребами є кроком до впровадження європейських принципів та стандартів життя. За останні роки українські педагоги та міжнародні експерти відзначають, що в питанні розвитку інклюзивного навчання Україна зробила потужний крок уперед. Фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської селищної ради також працюють за новими, більш прогресивними та якісними підходами до роботи з дітьми з особливими освітніми потребами. Включення дітей з особливими потребами в масові освітні установи передбачає спеціалізовану корекційну допомогу і психологічну підтримку, завданням яких є контроль за розвитком дитини, його успішним навчанням.

Документом, який окреслює коло знань, умінь та навичок, що підлягають засвоєнню з кожного окремого навчального предмету у процесі навчання у закладі загальної середньої освіти з метою реалізації індивідуальної освітньої траєкторії дитини з особливими освітніми потребами є індивідуальна програма розвитку (ІПР). Саме цьому питанню була приділена особлива увага на інструктивно-методичних нарадах з асистентами вчителів освітніх закладів Черкаської ОТГ та Слов’янського району.Спікерами цих заходів були фахівці КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Черкаської селищної ради.На нарадах детально розглядались етапи розроблення ІПР, принципи складання та реалізації ІПР в умовах роботи команди супроводу.Практична частина заходу полягала в складанні учасниками наради індивідуальних програм розвитку та індивідуальних навчальних планів для таких дітей.

Дякуємо всім учасникам заходу за дружню, теплу атмосферу. Сподіваємось на подальшу співпрацю.

Романенко Є. В., логопед

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр»