Рятувальники попереджають
Незабаром почнеться зима і стовпчики термометрів опустяться. Зимова рибалка – дуже популярне заняття. Як тільки на річках та озерах з’явиться перша крига, одразу ж з’являються і рибалки, також багато дітей використовують зимові річки та озера як імпровізовані ковзанки. На жаль, не завжди подібні забавки є безпечними.
Якщо, Ви плануєте відпочивати на льоду, згадайте правила!
Щоб не сталось трагедії виходячи на замерзлу водойму, візьміть із собою палицю, щоб перевіряти міцність льоду. Ні в якому разі не перевіряйте його ударом ноги. Перші кроки треба роботи, не відриваючи підошви від поверхні криги. Заздалегідь роздивіться, чи немає навколо підозрілих місць: лід може бути крихким (тонким) біля стоку води, поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у кригу. Обминайте ділянки, вкриті товстим шаром снігу. Значно тонший лід у місцях швидкої течії і там, де водойма впадає в іншу, більшу водойму.
Обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з’єднуватися із суходолом. Коли ви йдете групою, відстань між пішоходами не скорочуйте менше, ніж на 5 м. Якщо лід почав тріщати, негайно повертайтеся: не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях.
Рибалки мають знати, що: не можна пробивати поряд одна від одної багато лунок. Необхідно уникати розташування великими групами на одному місці, рибалити на переправах, поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Рибалка повинен завжди мати під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, а також дошку або іншу подібну річ.
І пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!