Загальногромадська просвітницька акція «Дзвони пам'яті»

  • 532

     В Черкаській ОТГ протягом двох тижнів з 16 по 30 листопада проходила  загальногромадська просвітницька акція до Дня Гідності та Свободи, Дня пам’яті жертв голодоморів «Дзвони пам'яті». Працівники закладів культури приділили максимальну увагу інформуванню населення про революції, які відбулися в Україні – Помаранчеву революцію (2004 року) та Революцію Гідності (2013 року). А також, розповідали про чорні сторінки історії країни та роки Голодомору, які понівечили шрамами серце українського народу.  

     Так, у приміщенні Привільського культурно – просвітницького центру пройшла інформаційна година «Євромайдан. Як це було?». Під час заходу розповідали про хід подій на Майдані, та презентували тематичну виставку «Героїв країна – моя Україна» на якій були представлені матеріали про революційні події та патріотів України, які не пошкодували свого життя заради Свободи.

   Черкаська публічна бібліотека представила книжкову - інформаційну виставку  "Як все починалось" до  дня Гідності і Свободи, та повідомлення - блискавки "Що таке гідність ?" для маленьких користувачів, та відео  про події на Майдані в місті Києві  2013 - 2014 роках. Також, для всіх працівників Черкаського БІКІЦу було організовано перегляд документального фільму «Зима, що нас змінила», про події, що відбувалися на Євромайдані під час Революції гідності. А разом з вихованцями гуртка " Народна творчість" було виготовлено мотанку-оберіг " Птах щастя".

    В Олександрівському СЦРМП пройшли читання патріотичних віршів з демонстрацією відеофайлів подій з Майдану. Новомиколаївський СІКЦ та Новоселівський СКБ запрошували на пізнавальні історичні години, а У Троїцькому сільському клубі-бібліотеці та Прелесненському сільському центрі розвитку національної культури пройшли тематичні бесіди «За мир в Україні, за гідність кожної людини», «З любов’ю до України».

     У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. 87 років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною, над іншими народами колишньої радянської спільноти панував геноцид.

     До цієї дати у закладах культури розповідали про голодне лихоліття, коли села заносили на «чорну дошку», коли за 5 колосків розстрілювали на місці. На жаль, ця страшна подія увійшла до родинної історії майже кожного сучасного українця.

     Біля книжкових виставок були проведені огляди літератури. Зі сторінок численних видань – книг, журналів представлених на виставках, для відвідувачів постала жахлива картина нищення української нації, масштаби якого просто неможливо усвідомити.

   Також, були проведені майстер-класи на яких діти виготовляли квіти- незабудьки з паперу. Незабудька – це квітка з синіми пелюстками та жовтою серединкою. Сьогодні цю квітку використовують, як символ вшанування пам’яті жертв Голодомору. Вона нагадує, що ми не маємо права забувати ті страшні події.

      Хоча в країні діє «карантин вихідного дня», клубні працівники запрошували кожного долучитись вдома до загальнонаціональної хвилини мовчання 28 листопада о 16.00 та запалити у своїх вікнах свічку пам’яті. Загальногромадська акція відбулась із дотриманням всіх карантинних заходів та вимог.

Відділ культури та туризму

Черкаської селищної ради