До відома населення щодо цін на постачання та на послу розподілу природного газу

Дата: 19.01.2021 13:31

Кабінет міністрів України опублікував на урядовому порталі постанову №25 від 18 січня 2021 року, яким вводиться гранична ціна газу для побутових споживачів (населення) 6,99 грн/куб. м у лютому-березні 2021 року.

Обмеження ціни на газ для населення введено шляхом розширення карантинної постанови №1236 від 9 грудня 2020 року, яке розширено абзацом: "Установити з 1 лютого 2021 року на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 р граничну ціну на природний газ за договорами поставки між побутовими споживачами і постачальниками, зокрема, постачальником "останньої надії", на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр (з урахуванням ПДВ, плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи)".

Для можливості встановлення граничної ціни на природний газ Кабмін вніс його до переліку соціально значущих товарів, затверджених постановою №341 від 22 квітня 2020 року.

Кабмін також розширив постанову №809 від 30 вересня 2015 року, якою затверджується порядок відбору постачальника "останньої надії", що зобов'язує його не перевищувати встановленої в лютому-березні 2021 року постановою №1236 граничної ціни продажу газу.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Денис Шмигаль 13 січня доручив підготувати проект рішення про граничний рівень ціни на природний газ для населення на період карантину - 6,99 грн за куб. м, що відповідає мінімальній ціні на українській біржі в січні цього року.

"Нафтогаз" того ж дня ввечері повідомив, що його газопостачальна компанія (ГПК) готова поставляти газ на таких умовах. Для клієнтів ГПК, які раніше оформили тарифний план "Річний", вартість газу не зміниться і складе 4,73 грн, 5,24 грн і 6,45 грн за куб. м, відповідно до умов договорів.