УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ЗА ВІКОМ У 2021 РОЦІ

Дата: 22.01.2021 12:59

В Україні триває пенсійна реформа, відповідно до якої відбувається поступове збільшення страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком, і пенсійного віку.

Так, з 1 січня 2021 року право на пенсію за віком в 60 років, відповідно до статті 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», матимуть особи за наявності страхового стажу 28 років (нагадаємо, що відповідно до даного Закону, починаючи з 1 січня 2018 року право на призначення пенсії за віком мали особи при наявності страхового стажу 25 років, з 1 січня 2019 року при наявності 26 років, а з 1 січня 2020 року при наявності 27 років). Кожні 12 місяців вимога до розміру страхового стажу збільшується на 1 рік. І в 2028 році, щоб отримати пенсію за віком, необхідно буде мати 35 років страхового стажу.

Якщо в 60-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона матиме право обрати – допрацювати необхідну кількість років, або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 60 до 63 років.

Ці правила діятимуть з врахуванням перехідного періоду підвищення пенсійного віку жінкам до 31 березня 1961 року народження. З 1 квітня 2021 року перехідний період закінчується, востаннє скористатися ним можуть жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. Вони мають право вийти на пенсію в 59 років і 6 місяців, тобто на півроку раніше. Ті, хто народилися після 1 квітня 1961 року, зможуть оформити пенсію за віком тільки після досягнення 60-річного віку.

У 63 роки пенсія за віком, як для чоловіків, так і для жінок, призначатиметься у разі наявності страхового стажу тривалістю від 18 до 28 років. Кожні 12 місяців вимога до кількості страхового стажу також збільшується на 1 рік до досягнення в 2028 році 25 – 35 років страхового стажу.

Якщо в 63-річної особи не буде зазначеної тривалості страхового стажу, вона матиме право обрати – допрацювати необхідну кількість років, або придбати необхідну тривалість страхового стажу для призначення пенсії у віці від 63 до 65 років.

Особам, в яких страховий стаж складатиме не менше 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.