В Україні створять Державну житлово-комунальну інспекцію з контролю якості комунальних послуг та економічного обґрунтування тарифів

  • 354

Державну житлово-комунальну інспекцію, яка контролюватиме якість комунальних послуг та економічне обґрунтування тарифів, створять в Україні. Про це під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка» повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

Цей форум  присвячений обговоренню однієї з найбільш чутливих тем, що зараз турбує українців, –  це  тарифи на енергоресурси, теплопостачання та воду.

«Це буде арбітр у відносинах споживача з виконавцями послуг, і позитивний ефект від її роботи відчує, у першу чергу, кінцевий споживач», – сказав міністр.

Інспектори зможуть здійснювати як планові, так і позапланові перевірки на основі звернень споживачів.

«До прикладу, інспекція зможе перевіряти економічне обґрунтування тарифів на комунальні послуги, та головне слідкувати за якістю цих послуг: якістю теплопостачання, водопостачання, водовідведення, поводження з побутовими відходами, управління багатоквартирними будинками. А також об’єктивно оцінювати технічний стан мереж та системі комунальних об’єктів», – зазначив Олексій Чернишов.

Він повідомив, що наприкінці листопада у Верховній Раді зареєстровано два законопроєкти, розроблені за активної участі Мінрегіону, щодо створення Державної житлово-комунальної інспекції.

У своєму виступі Олексій Чернишов нагадав і про нещодавно підписаний Меморандум між Урядом, органами влади та мерами міст, що дозволить протягом всього цьогорічного опалювального сезону забезпечити незмінність тарифів на послуги з теплопостачання та не допустити збоїв у роботі підприємств теплопостачання.