В обласних центрах України запрацюють адміністратори системи управління відходами

Дата: 18.02.2021 11:40

Адміністратори системи управління відходами з’являться в обласних центрах України. Про це розказав заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Руслан Стрілець під час Всеукраїнського форуму «Україна 30. Платіжка».

«Депутатський закон, який ми підтримуємо, і міста України його підтримують, гарантує модель, коли муніципалітети зможуть дати певні гарантії і це дійсно стимулюватиме до розвитку переробки», – зазначив Стрілець.

За його словами, місцева влада зможе надавати інвесторам гарантії, що сміття на переробку буде дійсно направлятися до нових спеціалізованих підприємств.

«Один з принципів, коли в великих містах, в обласних центрах буде адміністратор системи управління відходами, який фактично буде гарантувати розподілення коштів між трьома елементами – перевезення, сортування та переробка і захоронення. Тоді, якщо ми з вами завтра їдемо у відпустку, наприклад, на місяць, і все одно сплачуємо, то ці гроші вже залишаються не в одному ланцюжку, а ці гроші ідуть рівномірно до кожного, хто забезпечує нам екологічно безпечне санітарне очищення населеного пункту», – сказав Стрілець.

Всеукраїнський Форум «Україна 30. Платіжка». День 3