Правила безпеки на водоймах

  • 245

Через нестабільні погодні умови, збільшується ризик провалитися під лід. Фахівці ДСНС мають неабиякий досвід у проведенні рятувальних операцій на воді, як влітку так і у зимовий період. Але люди не вірять в небезпеку, доки вона не торкнеться їх самих. Слов’янські фахівці ДСНС наполегливо попереджають населення про страшну небезпеку, яку приховують в собі водойми взимку.

Саме тому, аби попередити подібного роду надзвичайні ситуації нагадуємо вам про основні правила поведінки на льоду:

1. Лід повинен бути не менше 5-7 см, при цьому він повинен бути прозорим і чистим, якщо лід має каламутний або молочний колір – він небезпечний.

2. Необхідно пересуватися по льоду повільно і плавно, ковзаючи, не намагайтеся перевіряти його міцність биттям ноги, а візьміть краще довгу палицю.

3. Не підходьте до затоплених дерев або до інших предметів, що вмерзли в лід - в цих місцях лід дуже тонкий.

4. Радимо рибалкам не виходити по одному на перший лід, краще всього бути утрьох або хоча б вдвох (відстань один від одного 3-5 метрів).

5. Речі, що ви взяли з собою на риболовлю повинні бути легкі і зручні в перенесенні, щоб у випадку потрапляння під лід можна швидко їх позбутися.

6. Обов’язково візьміть із собою спеціальний рятувальний комплект для зимової рибалки, або хоча б міцну мотузку. Помістіть їх в легкодоступному місці.

І, звичайно ж, не потрібно вживати спиртні напої, стрибати по льоду, виходити на риболовлю в несприятливі погодні умови.