День пам’яті Чорнобильській трагедії

Дата: 26.04.2021 14:59

26 квітня, 35 років тому, на Чорнобильській атомній електростанції сталася аварія, що стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства

Чорнобильська катастрофа настільки глобальна, що їй привласнили 7-ий рівень небезпеки за Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) – події на Чорнобилі стали локальною катастрофою з глобальними наслідками.

Внаслідок двох теплових вибухів, реактор було повністю зруйновано і в довкілля потрапила велика кількість радіоактивних речовин.

Викид, що відбувся, порівнюють з потужністю в 300 Хіросім

Від катастрофи постраждало понад 3 мільйони осіб. Загальні прямі витрати України склали близько $11 млрд. Після 2000-го року Чорнобильська АЕС назавжди і остаточно припинила працювати, а територія в радіусі 30 км навколо місця катастрофи стала зоною відчуження.

Після тривалої перерви на території почали вестись активні роботи по встановленню сонячної електростанції. Зона відчуження не придатна для людської активності, однак тут можливий розвиток відновлюваної енергії

Пам’ятаємо!

Відділ сім'ї, молоді та спорту

Черкаської селищної ради