Мінцифра презентує Цифрограм 2.0 для громадян — нову версію національного тесту на цифрову грамотність

  • 627

13 травня Мінцифри запустило Цифрограм 2.0. За основу для Цифрограм 2.0 було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, яку було створено українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС. Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

1.    Основи компьютерної грамотності

2.    Інформаційна та медіаграмотність – вміння працювати з даними 

3.    Створення цифрового контенту

4.    Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві

5.    Безпека у цифровому середовищі

6.    Вирішення технічних проблем – навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

До цього, у листопаді 2020 року, Міністерство цифрової трансфрмації вперше запустили національний тест на цифрову грамотність – Цифрограм 1.0. Це була бета-версія тесту, який надав можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та, за потреби, додати сертифікат про проходження тесту до свого резюме на порталах пошуку роботи. На сьогоднішній день, вже більше ніж 155 тисяч користувачів почали проходити Цифрограм, а майже 70% - отримали сертифікати. 

Нагадаємо, Рамка цифрової компетентності для громадян України – це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів ІТ-технологій конкретними цільовими групами населення.