В НОВОСЕЛІВЦІ ВІДБУВСЯ МІТИНГ-РЕКВІЄМ З ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗСУ, СПІВРОБІТНИКІВ СБУ ТА ЧЛЕНІВ ЕКІПАЖУ ВЕРТОЛЬОТУ МІ-8

  • 1028

Сьогодні в селі Новоселівка відбувся мітинг-реквієм з вшанування пам’яті військовослужбовців Збройних сил України, співробітників Служби безпеки України та членів екіпажу вертольоту МІ-8, які загинули під час проведення антитерористичної операції 24 червня 2014 року.

У заході взяли участь заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін, керівництво штабу операції Об’єднаних сил, Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, Черкаської територіальної громади, Слов'янського об'єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

На знак глибокої пошани та скорботи присутні  хвилиною мовчання вшанували пам'ять про загиблих та поклали квіти до пам’ятного  знаку.

Історична довідка:

24 червня 2014 року під час виконання завдання з встановлення апаратури з метою організації моніторингу простору та фіксації фактів порушення Плану мирного врегулювання конфлікту на сході України проросійські терористи із пересувного зенітно-ракетного комплексу збили вертоліт МІ-8. Загинуло  9 осіб.

Члени екіпажу МІ-8: 

командир - підполковник Бєлкін Андрій Володимирович,

бортовий авіаційний технік 16-ї окремої бригади армійської авіації - майор Мазунов Руслан Олександрович; 

штурман, льотчик - капітан  Шингур  Дмитро Васильович.

Серед трагічно загиблих героїчною смертю  були: співробітник Центру спеціальних операцій Служби безпеки України підполковник Горбенко Ігор Ігорович;

співробітник Центру спеціальних операцій Служби безпеки України  капітан Петрещук Олександр Вікторович,

підполковник Служби безпеки України Шкіря Володимир Володимирович;

співробітник Департаменту господарського забезпечення Служби безпеки України з місцем дислокації і виконанням функціональних обов’язків  в Центрі спеціальних операцій Служби безпеки України,  старший прапорщик Шпак Марк  Валентинович;

радист радіогрупи  - старший солдат Кондаков Олександр Володимирович і старший розвідник - старший солдат Волохов Олексій Олегович.

На місці загибелі Героїв 14 жовтня 2019 року, за ініціативою керівництва Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Центрального управління СБ України, було відкрито меморіал загиблим героям АТО з ЗСУ та СБУ.

Відділ культури та туризму Черкаської селищної ради щиро дякує за постійну підтримку належному стані території біля пам’ятного знаку  старості Олександрівського старостинського округу Альоні Желєзняковій та працівникам Новоселівського сільського клубу-бібліотеки.

 

Відділ культури та туризму

Черкаської селищної ради