30 липня у світі відзначають Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Дата: 27.07.2021 13:03

Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

Незважаючи на здійснення певних зусиль з боку держави в напрямку протидії торгівлі людьми – прийняття та виконання Комплексної програми протидії торгівлі людьми, проблема торгівлі людьми залишається актуальною і це негативне явище має стійкі тенденції до поширення.

Причини, з яких люди потрапляють до рабства – низький рівень життя, бажання заробити, а також нездатність адекватно оцінити пропозиції роботи від прихованих «работорговців».

Аби уникнути біди в майбутньому та не потрапити в рабство, слід дослухатись до порад фахівців:

• нікому не довіряйте ваш паспорт;
  • залиште вдома, своїм друзям чи близьким детальну інформацію про своє перебування за кордоном;
  • якщо Ви плануєте взяти шлюб з іноземним громадянином (громадянкою), скористайтеся порадами юриста чи фахівців посольств країни, в якій Ви плануєте жити, стосовно Ваших прав та прав Ваших дітей, народжених за кордоном та в Україні;
  • не забудьте з'ясувати номери телефонів українських посольств та консульських представництв у країні, до якої Ви виїжджаєте;
  • скористайтесь послугами неурядових організацій та служб, які активно працюють в зарубіжних країнах, надаючи допомогу особам, які опинились у складному становищі;
  • зверніть увагу на те, що термін перебування на території іноземної держави зазначений у Вашій візі;
  • не забувайте, що знання хоча б елементарних слів іноземної мови значно полегшить Ваше перебування за кордоном.

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Отже, боротьба із цим злочином, порушенням прав людини в сучасному світі вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни.

Жінки, чоловіки й діти, мешканці сіл, містечок і мегаполісів, досвідчені і зовсім юні, з незавершеною шкільною освітою і з науковими ступенями — за оцінками МОМ, близько 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми з 1991 року. Немає єдиного портрета постраждалого. Ним може стати хто завгодно. НАВІТЬ ТИ. Пошир це відео. Нагадай друзям та родичам про правила безпечного працевлаштування і безпечної подорожі. А якщо влаштовуєшся на роботу, переконайся, що все безпечно: телефонуй на 527 — Національну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.

Переглянути матеріали можна за посиланням:

Відділ сім’ї, молоді та спорту

Черкаської селищної ради