Всесвітній день без автомобіля "World Car Free Day"

  • 492

Всесвітній день без автомобіля (World Car Free Day), який щорічно відзначається 22 вересня в багатьох країнах, проводиться з метою пропаганди ідеї пішого та велосипедного способів пересування та використання громадського транспорту.

Традиція проводити День без автомобілів почалася в Англії в 1997 році, а ще через рік пройшла у Франції. Тоді цей день відзначили всього близько двох десятків міст. Зате вже до 2001 року до руху офіційно приєдналися більше тисячі міст у 35 країнах світу. В цей час за приблизними оцінками, у цій акції кожен рік беруть участь більше 100 мільйонів чоловік в 1,5 тисячах міст світу.

Мета такого заходу – привернути увагу до проблеми забруднення атмосферного повітря транспортними засобами, знизити рівень концентрації вихлопних газів у міському повітрі, зменшити шумове навантаження, сприяти розвиткові альтернативних видів пересування.

Запрошуємо жителів та гостей громади долучитись та підтримати ініціативу скорочення використання автомобілів хоча б на один день пересісти на повністю екологічний транспорт або просто прогулятися пішки.

Інші новини

Всі новини