Успішна громада – якісна школа

  • 657

Забезпечення якості освіти на певній території є завданням органів місцевого самоврядування, яке виконується шляхом ефективного здійснення відповідних повноважень.

Місцеве самоврядування — це здатність територіальних громад самостійно розв’язувати питання локального значення. Одне з них — забезпечення якості освіти.

Якість освіти на місцевому рівні забезпечується створенням дієвої цілісної системи закладів освіти, формуванням професійних керівників, розвитком педагогічного потенціалу, ефективним управлінням освітою в громаді, тобто відповідальним і компетентним виконанням повноважень у сфері освіти.

З метою підтримки органів місцевого самоврядування задля ефективної реалізації їхніх повноважень з питань забезпечення якості освіти на певній території, Державною службою якості освіти України спільно із швейцарсько-українським проєктом «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» (DECIDE), розроблено порадник «Повноваження ОМС щодо забезпечення якісної освіти». Порадник містить рекомендації засновнику, показники для самооцінювання та орієнтовні переліки розпорядчих документів.

У Пораднику розглядаються основні повноваження органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти. Зокрема, охоплено питання забезпечення територіальної доступності, утримання та розвитку закладів освіти, створення безпечного і здорового середовища, кадрового забезпечення, прозорості та відкритості у діяльності, співпраці з громадою. Запропоновано показники для самооцінювання, орієнтовні переліки розпорядчих документів.

Посилання для завантаження Порадника: https://cutt.ly/ZYQVMsk