Отримання страхових виплат внутрішньо переміщеними особами в умовах воєнного стану

  • 440

Отримання страхових виплат внутрішньо переміщеними особами в умовах воєнного стану

 

Одним з основних завдань управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області залишається здійснення страхових виплат потерпілим на виробництві та членам їх сімей, у тому числі внутрішньо переміщеним особам. 

Незважаючи на воєнний стан та активні бойові дії на території області, фінансування щомісячних виплат проводиться вчасно та в повному обсязі.

 Виплати здійснюються як потерпілим, що знаходяться на території, підконтрольній українській владі, так і тим, хто опинився у тимчасово окупованих районах. 

Більше 12 тисяч внутрішньо переміщених осіб, які перебувають на обліку у відділеннях управління, з початку війни отримали щомісячні страхові виплати на загальну суму понад 600 млн грн.

Зауважуємо, що потерпілі, які вперше переміщуються на підконтрольну українській владі територію, для продовження страхових виплат мають звернутися до відділення Фонду за місцем їх перебування та надати наступні документи (копії документів засвідчуються працівником відділення при пред'явленні оригіналів):

  • заяву;

  • копію довідки про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи;

  • рішення Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах рад (у разі наявності на момент подачі документів);

  • копію паспорта або документа, що посвідчує особу;

  • копію реєстраційного номера облікової картки платника податків або паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті). 

У разі звернення з повним переліком документів та наявності рішення Комісії постанова про продовження раніше призначеної щомісячної страхової виплати виноситься не пізніше десяти робочих днів з дати звернення.

Щомісячні страхові виплати продовжуються (відновлюються) з місяця, у якому надійшла заява внутрішньо переміщеної особи.

Потерпілі на виробництві, які вже отримують щомісячні виплати, мають бути на зв`язку з відділенням управління Фонду, у якому перебувають на обліку, за телефонами гарячих ліній у посиланні http://www.fssu.gov.ua/fse/control/don/uk/publish/article/112137.