Черкаська громада доєдналася до Всесвітньої акції «Ангели пам’яті»

  • 82

У світі з 18 по 20 лютого тривала Всесвітня тиха акція «Ангели пам’яті» для вшанування Героїв Небесної Сотні.

Так, щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу. Вони символізують загиблих за Україну і «спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою».

Паперових ангелів у Києві розвішують на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців, котрі відстоювали своє право за гідність, свободу та державність.

Водночас традицією стало прикрашати дерева і біля Черкаського БІКІЦ. Так, вихованці гуртка "Народна творчість" долучись до тихої акції - вшанували пам'ять про героїв України різних часів та разом із батьками розмістили власних паперових ангелів біля будинку культури.

Ініціаторами акції є відома українська співачка та громадський діяч Анжеліка Рудницька і «Територія А». Вони з 2014 року започаткували символічну традицію поминати загиблих за Україну білими ангелами.

Нагадаємо, що 20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, адже саме в цей день 2014 року внаслідок репресій і розстрілів силовиками у Києві загинуло найбільше активістів (48). Усього Героями Небесної Сотні стали 107 загиблих.