26 квітня - День пам'яті про Чорнобильську катастрофу і загиблих в ній

Дата: 26.04.2023 12:28

37 років тому, 26 квітня 1986 року, сталася аварія на Чорнобильській АЕС – найбільша техногенна катастрофа в історії людства.

За офіційними даними, радіоактивного ураження зазнали більш як пів мільйона осіб. Навколо ЧАЕС створили 30-кілометрову зону відчуження, яка і сьогодні  залишається небезпечним місцем із високою концентрацією радіації.

26 квітня є днем пам'яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

Окупація Чорнобильської АЕС

24 лютого 2022 року під час повномасштабного вторгнення рф на територію України російські війська захопили Чорнобильську атомну електростанцію та інші атомні об’єкти в Чорнобильській зоні відчуження.

З 24 лютого 2022 року у Чорнобильській зоні відчуження фіксувався підвищений радіаційний фон, внаслідок переміщення важкої бронетехніки та іншого транспорту, пожежі у зоні відчуження тощо. 24-25 лютого 2022 року радіаційний фон був перевищений до 7,6 разів.

169 військовослужбовців Національної гвардії України, які охороняли об’єкт, були взяті у полон.

31 березня 2022 року, близько 20:00, російські окупанти покинули територію Чорнобильської АЕС. Шляхи доступу на промисловий майданчик було взято під контроль персоналом станції.

02 квітня 2022, об 11:00, на проммайданчику Чорнобильської АЕС було піднято прапор України.

Офіційною датою деокупації ЧАЕС є 03 квітня 2022, коли командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України заявило про взяття під контроль ділянки державного кордону України з республікою білорусь.