Інформація для отримувачів допомоги на проживання ВПО

Дата: 17.10.2023 12:11

З метою осучаснення умов надання допомоги на проживання ВПО, Уряд 11 липня 2023 року ухвалив постанову №709 «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб», якою уточнено параметри надання допомоги на проживання ВПО.

Для всіх ВПО, які отримували допомогу, з 1 серпня 2023 року автоматично подовжено її виплату на 6 місяців, до 31.01.2024 року.

Виплати не повинні продовжуватися особам, які:

• перебувають за кордоном більше 30 календарних днів поспіль без обгрунтованих причин (крім службового відрядження чи стажування, лікування, реабілітації, оздоровлення дитини та догляду  за дитиною, що підтверджується документально);
  • повернулися до покинутого місця проживання;
  • особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі, засудженні за колабораціонізм;

з 01 вересня 2023 року допомога продовжилася для тих громадян, чий майновий стан потребує такої підтримки, виплату припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови:

• придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни);
  • придбали на суму більше 100 тис.грн. земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
  • мають на депозитному  банківському рахунку кошти у загальній сумі більше 100 тис.грн.;
  • придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг),а також банківських металів на загальну суму більше 100 тис.грн.;
  • мають у власності житло, що розташоване на інших територіяхніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії, або є окупованим, якщо таке житло має площу понад 13,65 кв.м. на одного члена сім’ї.

З 1 листопада  2023 року допомога на проживання особам які звернулися  вперше, буде призначатися на родину та буде виплачуватися одному з членів сім’ї,  проте розмір допомоги не зміниться. Допомога стане строковою- буде призначатися на 6 місяців, з можливістю продовженняще на 6 місяців, але загальний строк отримання не може перевищувати 12 місяців з місяця призначення.