єВідновлення – державна програма допомоги у відновленні житла

Дата: 12.01.2024 15:54

У 2022 році внаслідок збройної агресії російської федерації на території Черкаської селищної громади пошкоджено 1️⃣8️⃣1️⃣ приватний житловий будинок та 1️⃣2️⃣ багатоквартирних житлових будинків.

Розпорядженням начальника селищної військової адміністрації було створено Комісію з розгляду питань обстеження пошкоджених об’єктів нерухомого майна на території громади. Комісією обстежено всі пошкоджені об’єкти та складено відповідні Акти обстеження.

Станом на 01 січня 2024 року по Черкаській селищній територіальній громаді подано 18 заяв про надання компенсації для відновлення об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф, з використанням послуги «єВідновлення».

По 12 з них прийняті рішення щодо компенсації на загальну суму 1 021 009, 66 грн. За 6 заявами надано відмову у зв'язку з невідповідністю даних, що вказані власником у заяві.

Також, у 2023 році:

✔️ БО БФ «Карітас-Краматорськ» 100 мешканцям громади, власникам домогосподарств та власникам квартир, які постраждали внаслідок збройної агресії російської федерації надано грошову допомогу для відновлення пошкодженого житла.

✔️ГО «Аваліст» в партнерстві з міжнародною організацією Help в Україні в рамках реалізації проєкту «Надання невідкладної допомоги в Україні» надано грошову допомогу людям, житло яких постраждало від бойових дій, охоплено 507 бенефіціарів.

Дякуємо благодійним фондам, організаціям за співпрацю та допомогу мешканцям нашої громади! 💙💛

Для тих, хто ще не відновив своє житло та не подавав заявку на послугу єВідновлення в застосунку Дія:

Ви можете отримати кошти, якщо не зробили ремонт самостійно.

Кошти надаються, якщо житло:

✅ пошкоджене через бойові дії після 24 лютого 2022 (після набрання чинності Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року № 64/2022);

✅ розміщене на неокупованій території (відповідно до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих затверджених Мінреінтеграції);

✅ підлягає відновленню(за результатами оцінки комісії не було визнано таким, що неможливо відновити);

✅ не було відремонтоване самостійно (допомога доступна, якщо власник ще не зробив ремонт за власний кошт).

Щоб отримати допомогу, потрібно:

1) подати повідомлення про пошкоджене майно в застосунку чи через портал Дія, якщо не подавали раніше;

2) відкрити рахунок єВідновлення в банку, який є партнером програми (до або під час подання заяви);

3) подати заяву про отримання допомоги через Дію;

4) очікуйте дзвінка комісії місцевої влади для огляду майна і встановлення суми допомоги;

5) дочекатися в Дії сповіщення про винесення рішення комісією;

6) отримати гроші на картку єВідновлення.

Більше про програму єВідновлення на зручному сайті 👉🏻 https://erecovery.diia.gov.ua.

Додаткову консультацію можна отримати, з понеділка по п’ятницю, з 9 до 16 години за телефоном (099) 769-19-10 (тільки для мешканців Черкаської громади!).

Ніхто не залишиться з бідою наодинці!💙💛

Ми разом все подолаємо!🇺🇦