Кожна дитина, яка залишилася без піклування батьків, має право на сім’ю
Станом на 01.01.2024 року на первинному обліку служби у справах дітей Черкаської селищної ради перебуває 45 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з яких: 16 дітей можуть бути усиновлені та сподіваються на сімейне тепло, турботу та любов ; 27 дітей виховується в сім’ях опікунів/піклувальників, 5 дітей мають прийомних батьків, 13 дітей є вихованцями дитячих будинках сімейного типу, 4 дитини перебувають в державних дитячих закладах. На території громади проживає 4 усиновлені дитини, функціонують 4 дитячі будинки сімейного типу, в яких виховується 31 дитина та 1 прийомна родина, в якій виховуються 4 прийомні доньки.
Кожна дитина, яка залишилася без піклування батьків, має право на сім’ю, і реалізувати це право дитини – одне з основних задач в діяльності служби у справах дітей.
Громадянам нашої країни надається право на усиновлення, опіку та піклування над дитиною,
право взяти дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування на виховання та спільне проживання у прийомну родину, дитячий будинок сімейного типу.
Усиновлення є найкращою з усіх можливих на сьогодні форм сімейного влаштування дитини, тобто прийняття дитини в сім’ю на правах рідної дитини.
Опіка та піклування – одна з найпоширеніших форм влаштування дітей, в основному - в сім’ї родичів ( під час дії воєнного стану дозволено влаштування дитини під опіку в родини знайомих, хрещених батьків тощо ).
Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу - це сім’я або громадяни, які за власним бажанням на платній основі беруть дітей на виховання та спільне проживання до своєї родини, маючи належні житлово-побутові умови, стан здоров’я, матеріальний стан, не перебувають у конфлікті із законом, проходять відповідне навчання. Як законні представники своїх вихованців, прийомні батьки та батьки-вихователі представляють інтереси дитини в усіх установах , несуть персональну відповідальність за її життя та всебічний розвиток . Прийомні діти та діти-вихованці виховуються у таких родинах до 18-ти річного віку, а у разі продовження навчання дитини у професійно-технічних, вищих навчальних закладах – до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів. Прийомна родина виховує від 1 до 4 прийомних дітей. Дитячий будинок сімейного типу виховує не менше 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, включаючи рідних дітей.
Фінансування прийомних родин та дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету. Батькам щомісячно виплачується грошове забезпечення . Діти та родини користуються пільгами, передбаченими законодавством України для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Щомісячно на кожну дитину виплачується державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 01.01.2024 мінімальний розмір грошового забезпечення становить :
батьки-вихователі – 15140,00 грн.
прийомні батьки – 3028,00 грн.
максимальний розмір допомоги для дітей відповідного віку :
діти до 6 років – 6407,50 грн.
діти від 6 до 18 років – 7990,00 грн.
діти з інвалідністю до 6 років – 8970,50 грн.
діти з інвалідністю від 6 до 18 років – 11186,00 грн.
особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років (студенти) – 7570,00 грн.
особи з інвалідністю з дитинства від 18 до 23 років (студенти) -10598,00 грн.
В нашій країні багато дітей мріють про маму і тата. Саме Ваша сім’я може стати для дитини осередком любові і тепла, якого вона прагне… І саме Ви навчите її більше усміхатися, любити життя, людей , бути щасливою.
Зважтеся на цей крок. Ваша дитина чекає саме на Вас !
Служба у справах дітей Черкаської селищної ради запрошує громадян, які мають можливість та бажання подарувати щастя сімейного виховання дитині-сироті або дитині, позбавленій батьківського піклування, за адресою : смт Черкаське, вул.Миру, 4, (3 поверх), Служба у справах дітей , тел.0997120681.